Notowania

zamieszki we francji
07.10.2012 17:36

Stanowcze kroki prezydenta Francji. Władze wzmocnią ochronę synagog

Podczas dzisiejszego spotkania z przywódcami społeczności żydowskiej we Francji prezydent zapewnił, że będzie zwalczał przejawy ekstremizmu i antysemityzmu z największą stanowczością.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Webstern Socialiste/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Władze Francji w najbliższym czasie wzmocnią ochronę miejsc związanych z religią żydowską - zapowiedział dziś prezydent Francois Hollande (na zdjęciu). W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy ostrzelali ślepymi nabojami synagogę na przedmieściach Paryża.

Podczas dzisiejszego spotkania z przywódcami społeczności żydowskiej we Francji prezydent zapewnił, że będzie zwalczał przejawy ekstremizmu i antysemityzmu _ z największą stanowczością _.

Zapowiedział też, że _ w najbliższych dniach, w najbliższych godzinach _ władze wzmocnią ochronę miejsc związanych z judaizmem, aby nie powtórzył się incydent podobny do nocnego ataku na synagogę w Argenteuil na zachodnich przedmieściach Paryża.

Do incydentu doszło w nocy z soboty na niedzielę. Świadkowie słyszeli odgłosy przypominające wystrzały z broni palnej; policja ustaliła, że sprawcy strzelali ślepymi nabojami, i znalazła łuski po nabojach w bezpośredniej okolicy świątyni - poinformował przedstawiciel bożnicy.

Z uwagi na toczące się śledztwo odwołano wszystkie nabożeństwa w synagodze - dodał. Lokalna policja odmówiła komentarza.

Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM) potępiła atak na bożnicę. W oświadczeniu zapewniła _ żydowską społeczność we Francji o wsparciu i braterskiej solidarności w obliczu wszelkich ataków na członków tej społeczności i jej instytucje _.

Incydent w Argenteuil miał miejsce wkrótce po zakończeniu akcji antyterrorystycznej, przeprowadzonej w związku z obrzuceniem granatem sklepu z koszerną żywnością w Sarcelles pod Paryżem. Podczas akcji policja zastrzeliła domniemanego sprawcę oraz aresztowała około 10 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Chcieli zatrzymać islamistę. Ten zaczął... W wyniku sobotniej operacji lekkie obrażenia odniosło trzech policjantów - twierdzą źródła sądowe.
Ostra krytyka Hollande'a. Nie daje nadziei W opinii ekspertów problemem prezydenta nie jest powolność działania, ale raczej brak dogłębnej analizy stanu rzeczy i świadomości, że są konieczne głębokie reformy.
Akcyza na piwo i tytoń w górę. Przez kryzys Rząd Francji poinformował w poniedziałek o podjęciu serii działań antykryzysowych w celu zasilenia kas ubezpieczeń społecznych, mających duży deficyt. Zdecydowano m.in. o podniesieniu akcyzy na tytoń i piwo.
Tagi: zamieszki we francji, prezydent, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz