Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stan wojenny w Tajlandi. Dowódca sił zbrojnych nakłania do dialogu

0
Podziel się:

Generał Prayuth Chan-ocha zapowiedział, że stan wojenny będzie obowiązywał do czasu zaprowadzenia porządku i pokoju.

Stan wojenny w Tajlandi. Dowódca sił zbrojnych nakłania do dialogu
(Government of Thailand)
bEJtOBhN

Dowódca tajlandzkiej armii generał Prayuth Chan-ocha zapowiedział także, że stan wojenny będzie obowiązywał do czasu zaprowadzenia porządku i pokoju.

_ - Prosimy wszystkie strony o rozpoczęcie rozmów i znalezienie rozwiązania dla kraju _ - powiedział generał dziennikarzom. Podkreślił jednocześnie, że wojsko wkroczyło, aby przywrócić porządek i odbudować zaufanie inwestorów do Tajlandii po miesiącach zamieszek, które negatywnie wpłynęły na państwową gospodarkę.

Generał Prayuth dodał, że wojsko podejmie odpowiednie kroki przeciwko tym, którzy będą korzystać z broni i atakować ludność cywilną.

bEJtOBhP

Wcześniej armia informowała, że dla zaprowadzenia porządku w kraju 10 stacji telewizyjnych musi zaprzestać nadawania programu. Dotyczy to zarówno kanałów prowadzonych przez zwolenników, jak i przeciwników obecnych władz.

Generał Prayuth wezwał wcześniej rodaków, by nie wpadali w panikę, lecz dalej normalnie żyli. Rzecznik armii zapewnił, że nie jest to przewrót wojskowy i rząd funkcjonuje normalnie. Doradca p.o. premiera Niwattumronga Boonsongpaisana poinformował, że we wtorek, w związku z wprowadzeniem stanu wojennego, odbędzie się specjalne posiedzenie rządu w bezpiecznym miejscu.

Wojsko zdecydowało się na wprowadzenie stanu wojennego po wielu miesiącach antyrządowych protestów, głównie w Bangkoku, w których zginęło 28 osób, a setki zostały ranne.

bEJtOBhV

W ostatnich miesiącach generał Prayuth, który za kilka tygodni ma przejść na emeryturę, wielokrotnie odrzucał możliwość przewrotu wojskowego. Ostatnio jednak - po kolejnych aktach przemocy i ofiarach śmiertelnych - zagroził bardziej zdecydowanymi działaniami armii.

Czytaj więcej w Money.pl
Rząd rozmawia na temat stanu wojennego Dla zaprowadzenia porządku w kraju 10 stacji telewizyjnych musi przestać nadawać program. Dotyczy to zarówno kanałów prowadzonych przez zwolenników, jak i przeciwników obecnych władz.
Armia wprowadziła stan wojenny w Tajlandii Generał Prayuth wezwał swych rodaków, by nie wpadali w panikę, lecz dalej normalnie żyli. Rzecznik armii zapewnił, że nie jest to przewrót wojskowy i rząd funkcjonuje normalnie.
bEJtOBiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)