Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stadion Narodowy zawiadamia prokuraturę. Chodzi o zniszczenie lodu

0
Podziel się:

Zabezpieczone próbki lodu z lodowiska trafią do specjalistycznych badań.

Stadion Narodowy zawiadamia prokuraturę. Chodzi o zniszczenie lodu
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Władze Stadionu Narodowego zawiadamiają prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o zniszczenie lodowiska.

_ Zarządy spółek PL.2012+ oraz partnera Zimowego Narodowego ActivEvents podjęły decyzję o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zniszczenia i uczynienia niezdatnego do użytku lodowiska przez nieustalonych sprawców w dniu 3 stycznia 2014 roku _ - poinformowało narodowe Centrum Sportu. Zawiadomienie wraz z wnioskiem o ściganie sprawcy jutro zostanie skierowane do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Południe.

Już dzisiaj zawiadomienie trafiło do Komendy Rejonowej Policji na Warszawskiej Pradze Południe.

_ Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że zniszczenie lodowiska spowodowane działaniem soli lub innych substancji o podobnych właściwościach chemicznych, uniemożliwiło wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do regeneracji wierzchniej tafli lodu. W konsekwencji doprowadziło to do skrócenia czasu jazdy sesji rozpoczętej o godzinie 20, odwołania sesji jazdy, która miała się rozpocząć o godzinie 22 i nie pozwoliło na uruchomienie lodowiska w dniu 4 stycznia 2014 roku _ - wyjaśnia NCS.

Zabezpieczone próbki lodu z miejsc, w których istnieje podejrzenie użycia soli lub innej substancji, trafią do specjalistycznych badań.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejna wpadka operatorów Stadionu Lodowisko na Narodowym zaczęło nagle... topnieć. Narodowe Centrum Sportu zapewnia, że pracuje nad poprawą jego jakości. Kiedy będzie czynna ślizgawka?
PiS nalega w sprawie Stadionu Narodowego Mariusz Błaszczak przypomniał, że już w 2012 r. Sejm podjął uchwałę, by stadion nosił imię legendarnego trenera polskiej reprezentacji piłki nożnej Kazimierza Górskiego.
Miesięczny koszt Narodowego to 3,5 mln zł Co miesiąc do interesu trzeba dopłacać, ale też nie ma miesiąca bez dużej imprezy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)