Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotnisko
04.02.2012 19:09

Sroga zima paraliżuje Heathrow. Odwołane loty

Powodem są obawy o opady śniegu do 15 cm oraz zamarzająca mgła.

Podziel się
Dodaj komentarz

Właściciel najruchliwszego europejskiego lotniska Heathrow BAA (British Airport Authority) z powodu surowej zimy odwołał jedną trzecią rejsowych lotów wyznaczonych na niedzielę. BAA obawia się opadów śniegu do 15 cm i zamarzającej mgły.

Nowy rozkład niedzielnych lotów BAA opublikuj na stronie www.heathrowairport.com. Dyrektor ds. operacji Normand Boivin powiedział, że _ decyzję podjęto zawczasu przed spodziewanymi opadami śniegu, by zminimalizować niewygodę dla podróżnych _.

Niewykluczone jest odwołanie lotów również na mniejszych lotniskach, w tym na Gatwick i Stansted obsługujących m. in. tanich przewoźników Ryanair i Easyjet.

Z podlondyńskiego Heathrow korzysta LOT, a British Airways obsługuje trasy do Polski z Gatwick. Linie BA zapowiedziały już, że przerejestrują pasażerów mających bilety wykupione na niedzielę na inny termin - od poniedziałku do czwartku.

Do zakłóceń doszło w sobotę także na lotniskach w Birmingham i Manchester. Opóźnione lub skasowane były loty do Rzymu i Amsterdamu.

Nietypowy mróz na Wyspach wymusił odwołanie wielu imprez sportowych, w tym meczów piłkarskich i wyścigów konnych. Zarząd autostrad (Highways Agency) ostrzegł kierowców przed opadami śniegu we wschodniej i południowej Anglii, gdzie według prognoz spadnie ok. 10-15 cm. W niedzielę rano na drogach ma wystąpić gołoledź.

Najniższą temperaturę tej zimy odnotowano w W. Brytanii w miejscowości South Newington - minus 12 stopni C. Niewielkie ocieplenie spodziewane jest od środy.

W Money.pl czytaj o problemach z zimą w Europie
U naszych sąsiadów potężny mróz. Są ofiary Temperatury w Czechach znów spadły poniżej minus 30 stopni Celsjusza i biły nowe rekordy.
Zima: "Syberyjskie mrozy", "biegun północny" Dotąd zima w Hiszpanii należała do najcieplejszych od dziesiątków lat, ale temperatura w niektórych regionach spadła do minus 20 stopni Celsjusza.
Kilka centymetrów śniegu paraliżuje stolicę Gdy turyści podziwiali pokryte białym puchem zabytki, rzymianie zmagali się z gigantycznymi korkami na ulicach
Tagi: lotnisko, heathrow, loty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz