Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzedaż nielegalnych środków farmakologicznych. Udana akcja CBŚ

0
Podziel się:

Policjanci udaremnili sprzedaż 33 tys. nielegalnych środków oferowanych przez internet, jako produkty ziołowe lub suplementy diety.

Sprzedaż nielegalnych środków farmakologicznych. Udana akcja CBŚ

Sześć osób usłyszało zarzuty - poinformował Karol Jakubowski z KGP.

Zatrzymani za pośrednictwem internetu sprzedawali środki farmakologiczne, które zawierały w składzie substancje zabronione na polskim rynku.

_ - W trakcie działań zabezpieczono 33 tys. sztuk preparatów oferowanych w internecie, jako ziołowe produkty chińskiej medycyny oraz suplementy diety wspomagające odchudzanie i wzmagające potencję. W rzeczywistości substancje te zawierały m.in. subitraminę - związek chemiczny o strukturze wywodzącej się z amfetaminy _ - poinformował Jakubowski.

Jak dodał _ eksperci ustalili, że zażywanie zabezpieczonych przez policjantów preparatów może być niebezpieczne dla życia i zdrowia. Do najczęstszych skutków ubocznych zaliczyli zawroty i bóle głowy, uszkodzenie wątroby, bezsenność, a nawet psychozy _.

Sześciu zatrzymanym postawiono zarzut _ sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez wprowadzanie do obrotu szkodliwych produktów leczniczych _. Grozi im za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej w Money.pl
Podawał się za oficera CBŚ i wyłudzał 33-letni mieszkaniec Warszawy wpadł na gorącym uczynku, gdy usiłował wyłudzić od starszego mężczyzny 25 tys. zł.
CBŚ przestanie istnieć. Jest projekt ustawy Centralne Biuro Śledcze ma zostać wyłączone ze struktur Komendy Głównej Policji - przewiduje projekt zmian w ustawie o policji. Zmienić ma się też nazwa - zamiast CBŚ powstałoby Centralne Biuro Śledcze Policji.
Skarb mógł na tym stracić prawie mln złotych W magazynie, poza liśćmi tytoniu, znajdowały się urządzenia do produkcji krajanki tytoniowej i pocięty już tytoń.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)