Notowania

apteki
19.11.2009 01:25

Sprzedawcy leków pozwą skarb

Sprzedawcy leków pozwą Skarb Państwa i wystąpią z pozwem zbiorowym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sjlocke/iStockphoto)

Przedstawiciele Izby Gospodarczej Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek tylko wczoraj dostarczyli 178 zapowiedzi wystąpienia z pozwem zbiorowym przeciwko Skarbowi Państwa - czytamy w _ Pulsie Biznesu _.

Mali sprzedawcy leków zorganizowali się błyskawicznie w odpowiedzi na rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie listy leków dopuszczonych do sprzedaży w ich placówkach. Ich zdaniem, nowe przepisy są pełne wad, które świadczą albo o niekompetencji urzędników, albo zbyt silnych wpływach konkurencyjnego lobby aptekarzy.

Izba Gospodarcza Właścicieli Punktów Aptecznych i Aptek powstała miesiąc temu, natychmiast po ogłoszeniu spornego rozporządzenia, i już szykuje się do pierwszego w historii polskiego prawa pozwu zbiorowego.

Mecenas Wojciech Kozłowski reprezentujący Izbę podkreśla, że członkowie zrzeszenia czekają tylko na wejście w życie ustawy wprowadzającej instytucję pozwu zbiorowego, by skierować pozew do sądu. Zdaniem prawnika, pozew zbiorowy może wywołać prawdziwą rewolucję w relacjach między państwem a drobnymi przedsiębiorcami.

* [ Pozew zbiorowy w Polsce. Rząd zaakceptował projekt ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/pozew;zbiorowy;w;polsce;rzad;zaakceptowal;projekt,233,0,433641.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: apteki, wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz