Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprzedawali olej opałowy na stacjach benzynowych

0
Podziel się

Policjanci ustalili, że kierujący grupą założyli spółkę prawa handlowego na podstawioną osobę

Sprzedawali olej opałowy na stacjach benzynowych
(Reporter)
bEqAsEHV

Stołeczna policja rozbiła gang sprzedający przerobione paliwo, zatrzymano sześć osób, pięciu z nich postawiono zarzuty. Cztery z nich objęto dozorem policyjnym.

Stołeczni policjanci współpracowali przy sprawie z Centralnym Biurem Śledczym policji i wywiadem skarbowym. Grupa sprzedawała przerobione z oleju opałowego na napędowy paliwo nie odprowadzając należnego podatku VAT. Mieli kompletną linię do odbarwiania oleju opałowego na ciężarówce. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ponad 22 mln zł w niezapłaconych podatkach - akcyzowym, dochodowym i VAT oraz w opłacie paliwowej.

Zatrzymanym pięciu osobom 39-letniemu Arkadiuszowi J., 37-letniemu Piotrowi Ś., 42-letniemu Jackowi J., 40-letniemu Krzysztofowi L. i 24-letniej Martynie K. przedstawiono zarzuty dokonania przestępstw skarbowych i podatkowych związanych z obrotem paliwami i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

bEqAsEHX

Trzy z zatrzymanych osób prawdopodobnie zorganizowały proceder - podał Mrozek. Policjanci ustalili, że kierujący grupą założyli spółkę prawa handlowego na podstawioną osobę. W ramach tej spółki prowadzono obrót paliwem przerobionym z oleju opałowego na napędowy. Pieniądze były przelewane poprzez założone do tego celu rachunki bankowe różnych podmiotów gospodarczych.

Policjanci zabezpieczyli 40 tys. litrów odbarwionego oleju opałowego, a na poczet przyszłych kar - samochód osobowy o wartości pół miliona złotych, 200 tys. zł w gotówce, rower wart 10 tys. zł i broń myśliwską. Zablokowali też na kontach czterech firm prawie 4,5 mln złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Wpadł "Kelner". Wyłudził 7 mln złotych W Czechach zatrzymano Andrzeja Ś., który według polskiej policji kierował zorganizowaną grupą wyłudzającą kredyty.
Napadali z bronią i kradli w całym kraju Gang ma na koncie m.in. napady rabunkowe z użyciem broni palnej, włamania do samochodów ciężarowych i kradzieże aut.
Akcja CBŚ. Produkowali nielegalny alkohol Zatrzymano sześć osób, w tym trzech szefów grupy przestępczej. Grożą im kary od 5 do 8 lat pozbawienia wolności.
bEqAsEIy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)