Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprzeczne interpretacje becikowego

0
Podziel się:

Chodzi o wymóg przedstawienia zaświadczenia o opiece ginekologa od 10 tygodnia ciąży.

Sprzeczne interpretacje becikowego
(kprm.gov.pl)
bEUfikrp

Resorty zdrowia oraz pracy i polityki społecznej sprzecznie interpretują nowe przepisy, dotyczące warunków wypłaty becikowego. Chodzi o wymóg przedstawienia zaświadczenia, że matka dziecka była pod opieką ginekologa od 10 tygodnia ciąży.

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Natomiast urzędnicy, do których przychodzą rodzice starający się o becikowe, od 1 listopada wymagają zaświadczeń od wszystkich matek, zgodnie z wytycznymi resortu pracy i polityki społecznej.

bEUfikrr

Naczelnik wydziału zajmującego się wypłatą świadczeń rodzinnych Bogdan Piec mówi, że na razie obowiązuje taka właśnie interpretacja.

POSŁUCHAJ BOGDANA PIECA:

Minister zdrowia Ewa Kopacz uważa natomiast, że konieczne są dodatkowe wyjaśnienia dla urzędników, w jakich sytuacjach nie powinni wymagać zaświadczeń od ginekologa.

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Na stronach internetowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej nadal widnieje interpretacja z której wynika, że wymóg składania zaświadczeń od ginekologa obowiązuje wszystkich, którzy zgłaszają się po becikowe po 1 listopada.

bEUfikrx

Nikt z resortu jeszcze nie wypowiedział się formalnie na temat różnic w interpretacji przepisów między tym ministerstwem a resortem zdrowia.

bEUfikrS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)