Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
becikowe
03.11.2009 15:40

Sprzeczne interpretacje becikowego

Chodzi o wymóg przedstawienia zaświadczenia o opiece ginekologa od 10 tygodnia ciąży.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Resorty zdrowia oraz pracy i polityki społecznej sprzecznie interpretują nowe przepisy, dotyczące warunków wypłaty becikowego. Chodzi o wymóg przedstawienia zaświadczenia, że matka dziecka była pod opieką ginekologa od 10 tygodnia ciąży.

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Natomiast urzędnicy, do których przychodzą rodzice starający się o becikowe, od 1 listopada wymagają zaświadczeń od wszystkich matek, zgodnie z wytycznymi resortu pracy i polityki społecznej.

Naczelnik wydziału zajmującego się wypłatą świadczeń rodzinnych Bogdan Piec mówi, że na razie obowiązuje taka właśnie interpretacja.

POSŁUCHAJ BOGDANA PIECA:

Minister zdrowia Ewa Kopacz uważa natomiast, że konieczne są dodatkowe wyjaśnienia dla urzędników, w jakich sytuacjach nie powinni wymagać zaświadczeń od ginekologa.

POSŁUCHAJ EWY KOPACZ:

Na stronach internetowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej nadal widnieje interpretacja z której wynika, że wymóg składania zaświadczeń od ginekologa obowiązuje wszystkich, którzy zgłaszają się po becikowe po 1 listopada.

Nikt z resortu jeszcze nie wypowiedział się formalnie na temat różnic w interpretacji przepisów między tym ministerstwem a resortem zdrowia.

Tagi: becikowe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz