Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sprawiedliwa polska
11.07.2014 17:38

Sprawiedliwa Polska: To nowy klub parlamentarny Jarosława Gowina i Zbigniewa Ziobry

Posłowie niezrzeszeni należący do Polski Razem to - oprócz lidera tej formacji - także Andrzej Dąbrowski i Jacek Żalek. Do koła Solidarnej Polski należy z kolei 12 posłów. Klub parlamentarny tworzy minimum 15 posłów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dobuszynski/Reporter)

Poinformowali o tym przed chwilą liderzy Solidarnej Polski i Polski Razem. Ani Ziobro, ani Gowin nie pojawią się na organizowanej jutro przez PiS konwencji. Politycy ogłosili, że przewodniczącym nowego klubu będzie Jarosław Gowin.

_ - Obserwujemy narastający kryzys państwa. Informacje, które ukazują się codzienne, choćby dzisiejsze informacje o tym, co dzieje się na Podkarpaciu pokazują, że ta koalicja rządowa wyczerpała już swój polityczny, a przede wszystkim moralny mandat do sprawowania rządów _ - mówił Gowin. Wyraził oczekiwanie, że wkrótce rządzącą koalicję zastąpi _ szeroka koalicja prawicowa _.

Posłowie niezrzeszeni należący do Polski Razem to - oprócz lidera tej formacji - także Andrzej Dąbrowski i Jacek Żalek. Do koła Solidarnej Polski należy z kolei 12 posłów. Klub parlamentarny tworzy minimum 15 posłów.

Na konwencję zjednoczeniową prawicy, która ma się odbyć z inicjatywy PiS zostali zaproszenie przedstawiciele Polski Razem, Solidarnej Polski i klubów Gazety Polskiej. Udział w konwencji liderzy PR i SP uzależniali od uwzględnienia przez PiS ich postulatów. Gowin poinformował w piątek, że ani on ani Ziobro nie wezmą udział w kongresie.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakująca decyzja Jarosława Gowina PO ukarała dzisiaj byłego ministra sprawiedliwości karą finansową. Ten od razu zareagował.
Jednoczenie prawicy nawet bez Gowina Zdaniem Adama Hofmana, to Jarosław Gowin zerwał rozmowy zjednoczeniowe z PiS. Według rzecznika poszło o pieniądze.
Gowin zdradza: Prawica jeszcze się nie dogadała _ Chcemy wspólnie działać na rzez odsunięcia obecnej ekipy PO-PSL od władzy _ - zapowiedział poseł.
Tagi: sprawiedliwa polska, Jarosław Gowin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz