Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
janusz kaczmarek
21.06.2011 14:11

Sprawdzą stan psychiczny Kaczyńskiego

Dwaj biegli psychiatrzy mają stwierdzić, czy prezes PiS może brać udział w procesie, jaki wytoczył mu Janusz Kaczmarek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

[Aktualizacja: 16:09]

Sąd rejonowy w Warszawie postanowił zbadać stan psychiczny prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Dwaj biegli psychiatrzy zdecydują, czy pozwala on na udział w procesie, jaki w 2008 roku wytoczył Kaczyńskiemu Janusz Kaczmarek.

Do dokumentu dotarli reporterzy TVN24. Z pisma nie wynika, czy prezes PiS będzie musiał poddać się badaniom psychiatrycznym, czy też opinia powstanie na podstawie zgromadzonej przez biegłych dokumentacji. Wiadomo jednak, że powinna zostać wydana w dwa tygodnie po badaniu, pisze serwis tvn24.pl.

Prezes PiS powiedział, że decyzja sądu jest skandaliczna, pozbawiona podstaw, bezprawna i złożył od niej odwołanie.

-_ Złożyłem wniosek o wyłączenie sędziego, złożyłem wniosek do rzecznika dyscyplinarnego o ukaranie tego sędziego, bo powtarzam, to jest szykana niemająca najmniejszych podstaw _- powiedział Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

(Źródło: IAR)

Według Jarosława Kaczyńskiego sprawa ma przede wszystkim aspekty polityczne bo Platforma boi się zapowiedzianego przez PiS rozliczenia afer i wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej:

- _ Paniczny strach Platformy Obywatelskiej przed przegranymi wyborami prowadzi już tych panów do metod z czasów komunistycznych i to nie w Polsce, a w Związku Sowieckim. To jest próba ucieczki przed perspektywą odpowiedzialności za to, co w Polsce się dzieje _ - powiedział Kaczyński.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PREZESA PIS:

(Źródło: IAR)

W 2008 roku Jarosław Kaczyński powiedział, że Janusz Kaczmarek _ to był po prostu człowiek drugiej strony, jak to niektórzy nazywają - taki "śpioch" _. Były szef MSWiA i prokurator krajowy pozwał go za to do sądu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t141208.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kaczynski;jest;poczytalny;chca;sie;upewnic,253,0,848125.html) Kaczyński jest poczytalny? Chcą się upewnić Sąd pyta czy prezes może odpowiadać w procesie wytoczonym przez byłego szefa MSWiA Janusza Kaczmarka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137003.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/agent;spioch;wraca;do;sadu,2,0,823042.html) "Agent śpioch" wraca do sądu Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję Sądu Rejonowego o umorzeniu sprawy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t20344.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dorn;premier;kaczynski;nie;zbieral;hakow,69,0,750917.html) Dorn: Premier Kaczyński nie zbierał haków _ Nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją _ - zapewnia były wicepremier i szef MSWiA.
Tagi: janusz kaczmarek, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz