Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śmierć
13.06.2013 19:32

Sprawa Szymona z Będzina. Dłuższy areszt dla rodziców

Katowicki sąd okręgowy przedłużył do 23 lipca areszt podejrzanych w sprawie zabójstwa 1,5-rocznego Szymka z Będzina rodziców dziecka: Beaty Ch. i Jarosława R.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jinga80 - Fotolia.com)

Katowicki sąd okręgowy przedłużył do 23 lipca areszt podejrzanych w sprawie zabójstwa 1,5-rocznego Szymka z Będzina rodziców dziecka: Beaty Ch. i Jarosława R. - poinformowała bielska prokuratura okręgowa, która prowadzi sprawę.

Oboje zostali zatrzymani w czerwcu ubiegłego roku i od tego czasu przebywają za kratami. W tej sprawie wydłużone zostało śledztwo. Decyzję podjęła Prokuratura Apelacyjna w Katowicach.

Wnioski bielskich śledczych o przedłużenie aresztów i śledztwa miały związek z działaniami obrońców, którzy domagają się m.in. przesłuchania wskazanych przez siebie świadków i przeprowadzenia konfrontacji.

Zwłoki dziecka znaleziono w marcu 2010 roku w stawie na obrzeżach Cieszyna. Ciało leżało tam kilka dni. Przyczyną śmierci był uraz jamy brzusznej. Chłopiec został pochowany w Cieszynie.

Pod koniec kwietnia ub. roku bielska prokuratura okręgowa umorzyła śledztwo ws. śmierci dziecka, gdyż nie wykryto sprawców. Półtora miesiąca później anonimowa osoba z Będzina poinformowała, że od dawna nie widziała Szymka, jednego z dzieci sąsiadów. Sprawą zajęła się policja. Kilka dni później zatrzymano matkę chłopca 40-letnią Beatę Ch., a także jej konkubenta - ojca dziecka - 41-letniego Jarosława R.

Na kobiecie ciąży zarzut zabójstwa. Ojciec jest podejrzany o nieudzielenie pomocy Szymkowi, gdy znajdował się w położeniu zagrażającym życiu, w połączeniu z nieumyślnym doprowadzeniem do jego śmierci. Za czyn, który prokuratura zarzuciła kobiecie, grozi kara do 25 lat więzienia lub dożywocie. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważny wyrok w sprawie śmierci dziecka Rodzice dziecka, które na skutek wypadku przyszło na świat martwe, mogą żądać od sprawcy wypadku zadośćuczynienia za krzywdę.
Ruszył proces w głośnej sprawie. Osiem osób... Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się proces związany ze śmiercią 24-letniego mężczyzny i pobiciem jego brata przed nocnym klubem.
Umyślnie podłożyli ogien. Zmarło 6 dzieci To ojciec dzieci i przyjaciel rodziny umyślnie podłożyli ogień w domu. Wina matki została potwierdzona większością głosów.
Tagi: śmierć, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz