Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprawa pijanych dzieci - prawdopodobnie błędne wyniki badań krwi

0
Podziel się:

Dziś rano policja poinformowała o zatrzymaniu pijanych opiekunów, którzy zajmowali się czwórką dzieci w wieku od 2 miesięcy do 10 lat. Badanie wykazało, że dzieci są pijane. Okazuje się jednak, że odczyt był błędny.

Sprawa pijanych dzieci - prawdopodobnie błędne wyniki badań krwi
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Czwórka dzieci ze Zwiernika k. Dębicy (Podkarpackie) prawdopodobnie nie była pod wpływem alkoholu. Wszystko wskazuje na to, że wyniki badań, jakie przeprowadzono u dzieci w szpitalu, były błędne - poinformował szef Prokuratury Rejonowej w Dębicy Jacek Żak.

Dziś rano policja poinformowała o zatrzymaniu pijanych opiekunów, 46-letniego mężczyzny i 33-letniej kobiety, którzy zajmowali się czwórką jej dzieci w wieku od dwóch miesięcy do 10 lat. Dzieci zostały przewiezione do szpitala, gdzie przeprowadzono badania m.in. na obecność alkoholu we krwi. Wykazały one, że trójka z nich 10-letnia i 4-letnia dziewczynki oraz 6-letni chłopiec mieli po 0,45 promila alkoholu w organizmie, natomiast dwumiesięczny chłopiec 0,47 promila.

Jak powiedział dziś po południu Żak, wynik tych badań są prawdopodobnie zafałszowane.

_ Drugie badanie wykonano u dzieci po kilku godzinach. Wynik były takie same, jak za pierwszym razem. Kolejne badanie u dzieci przeprowadzono po ok. 24 godzinach i wyniki znów były takie same, co jest niemożliwe, bo poziom alkoholu powinien maleć. Dlatego sądzimy, że wyniki badań są błędne. Prawdopodobnie zawinił sprzęt albo jakiś odczynnik _ - wyjaśnił prokurator.

Żak zaznaczył, że prokuratura zleci przeprowadzenie dokładnych badań próbek w innych ośrodkach, które posiadają odpowiednie certyfikaty.

Opiekunowie zostali dziś przesłuchani. Oboje przyznali się do spożywania alkoholu. _ Mężczyzna twierdzi jednak, że nie opiekował się dziećmi, zostawił je pod opieką kobiety. Rano wyszedł z domu i wypił kilka piw z kolegami, wrócił do mieszkania tuż przed przybyciem policji. Natomiast matka dzieci twierdzi, że wypiła kilka piw w domu razem ze swoim konkubentem _ - dodał prokurator.

Oboje zostali objęci dozorem policyjnym. Dzieci przebywają w szpitalu. Ich życiu nic nie zagraża.

Czytaj więcej w Money.pl
W Niemczech i Holandii zlikwidują... znaki drogowe? Być może tytuł wybiega zbyt mocno w przyszłość, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w...
Wypadek busa w Chojnicach. Są ranni Piętnaście osób, w tym dwanaścioro dzieci, zostało rannych w wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym koło Chojnic na Pomorzu.
Nowe fakty w sprawie tragedii nad Wartą W poszukiwaniach 14-latka brało udział kilkadziesiąt osób. Śledztwo w sprawie tragedii wszczęła Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)