Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sprawa Marka Papały. Potrzeba nowej ustawy o prokuraturze?

0
Podziel się:

Poseł sugeruje, że stanowisko prokuratora generalnego może być zagrożone.

Sprawa Marka Papały. Potrzeba nowej ustawy o prokuraturze?
(PAP/Adam Warżawa)

To nie porażka, a klęska prokuratury. Tak pracę śledczych w sprawie zabójstwa generała Marka Papały komentuje Jarosław Gowin. Były minister sprawiedliwości i kandydat na szefa PO domaga się przyjęcia nowej ustawy o prokuraturze.

Jarosław Gowin powiedział w radiowej Jedynce, że spodziewał się takiego wyroku sądu w sprawie zabójstwa generała Marka Papały.

- _ Dwie różne grupy prokuratorów za to samo morderstwo stawiają zarzuty zupełnie innym osobom. Po drugie w czasie śledztwa dotyczącego zabójstwa generała Marka Papały popełniono bardzo wiele błędów. Po trzecie jako były minister sprawiedliwości znam wszystkie mocne i słabe strony prokuratury. Niestety tych słabych stron jest więcej i potrzebna jest zmiana ustawy _ - podkreśla Gowin.

Poseł PO dodaje, że przyszłość Andrzeja Seremeta leży w rękach Donalda Tuska.

- _ Zobaczymy, czy premier uzna, że słabości prokuratury są na tyle poważne, że uzasadniają wniosek o odwołanie Andrzeja Seremeta. Później decyzję podejmie Sejm _ - dodaje Gowin.

Były minister przypomina, że przygotował nową ustawę o prokuraturze, która ma zostać przedstawiona posłom we wrześniu. Zakłada ona dwutorowe zmiany - zwiększenie kontroli parlamentu nad prokuraturą oraz wzmocnienie władzy prokuratora generalnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące wyroki w sprawie śmierci generała Papały -_ Nie ma jednoznacznych dowodów na ich winę _ przekonywali adwokaci _ Słowika _ i Boguckiego. Zobacz, jaki wyrok wydał sąd.
Kto zabił generała? Dziś wyrok Adwokaci oskarżonych przekonują, że nie ma jednoznacznych dowodów na winę ich klientów.
_ Mnie i mojej córce zgotowano piekło _ Prokuratura chce kar więzienia dla Ryszarda Boguckiego i Andrzeja Z. Słowika. Małgorzata Papała powtórzyła, że na miejscu morderstwa widziała tego pierwszego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)