Notowania

czuma
14.02.2009 08:39

Sprawa Czumy. Wpadka służb czy spisek?

Kontrowersje związane z Andrzejem Czumą to blamaż ABW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Kontrowersje związane z ministrem sprawiedliwości Andrzejem Czumą to blamaż ABW.

Dziennik _ Polska _ pisze, że premierDonald Tusknie otrzymał od służb specjalnych wyczerpującej informacji na temat kandydata na jedno z najważniejszych stanowisk w państwie.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce procedurami po tym, jak szef rządu wpadł na pomysł powierzenia fotela ministra sprawiedliwości Andrzejowi Czumie, oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego powinni dać kandydatowi do wypełnienia specjalną ankietę.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Czuma jednak nie spłacił wszystkich długów? ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czuma;jednak;nie;splacil;wszystkich;dlugow,244,0,427252.html )
* [ Premier przeciw dymisji Czumy. Opozycja: to już przesądzone. ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;przeciw;dymisji;czumy;opozycjato;juz;przesadzone,162,0,427170.html )

W niej kandydat musi opisać przebieg pracy zawodowej, członków rodziny, stan majątkowy, wyjazdy zagraniczne, prowadzenie działalności gospodarczej. Potem służby zaczynają badać, czy dane wpisane do ankiety są zgodne z prawdą. Mają obowiązek wziąć pod lupę każdy fragment życia sprawdzanej osoby: od burzliwego życia seksualnego przez zaciągane kredyty po kontakty z przedstawicielami obcych służb - podkreśla gazeta.

Dziennik _ Polska _ spekuluje, że specsłużby mogły wiedzieć o przeszłości kandydata na ministra, ale nie przekazały premierowi pełnej wiedzy - po to, by wkrótce ktoś mógł ją wykorzystać do rozgrywek w rządzie. Gazeta nie wyklucza też, że premier Tusk ma świadomość błędów w działaniach ABW, ale nie chce podważać wiarygodności Agencji.

CZY W SPRAWIE MINISTRA CZUMY PREMIER MóGł PAść OFIARą MANIPULACJI SłUZB?

PODYSKUTUJ O TYM NA FORUM.

Tagi: czuma, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz