Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sprawa Agatowskiego. Prezydent zdecydował się na ułaskawienie

0
Podziel się

Głównym powodem były względy humanitarne. Radosław Agatowski wymaga stałej opieki. Chodzi o fakt, że jest niepełnosprawny intelektualnie.

Sprawa Agatowskiego. Prezydent zdecydował się na ułaskawienie
(prezydent.pl/GFDL)
bEqBclVh

Prezydent Bronisław Komorowski ułaskawił Radosława Agatowskiego. 26-letni niepełnosprawny intelektualnie mężczyzna został skazany za wielokrotne kradzieże. Kradzieży dokonywał on podczas zbierania złomu. Oprócz odpadów zbierał także rowery, czy wózki z posesji obcych ludzi.

Szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała, że prezydent zdecydował się podpisać akt ułaskawienia mężczyzny. Głównym powodem były względy humanitarne. Radosław Agatowski wymaga stałej opieki, więc dalszy pobyt w więzieniu zagrażałby jego zdrowiu i życiu. Chodzi też o fakt, że Agatowski jest niepełnosprawny intelektualnie. W sierpniu 2012 roku trafił do więzienia za inne kradzieże.

Miał w nim spędzić pięć lat. Po podniesieniu sprawy w mediach, wyszedł z aresztu, a jego rodzina zaapelowała do prezydenta o zastosowanie prawa łaski.

bEqBclVj
Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 100 tysięcy podpisów. Co zrobi Obama? Pod petycją zwracającą się do Baracka Obamy o ułaskawienie Edwarda Snowdena, który ujawnił supertajny amerykański program inwigilacji elektronicznej, podpisało się już ponad 100 tysięcy osób.
Prezydent chce ułaskawienia. Jak najszybciej Kradł, bo ma umysł pięciolatka. Nie zasłużył na więzienie - uważa Kancelaria Prezydenta.
Sąd nie zgadza się na jego ułaskawienie Opolski sąd nie uwzględnił też wniosku obrońcy skazanego o wstrzymanie wykonania kary na czas rozpatrzenia wniosku o ułaskawienie.
bEqBclVK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)