Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sprawa Neumanna umorzona. Nie ma dowodów na łapownictwo

1
Podziel się:

- Co tu komentować takie oczywistości - odpowiada Sławomir Neumann.

Sprawa Neumanna umorzona. Nie ma dowodów na łapownictwo
(Wojciech Strozyk/Reporter)

Stołeczna prokuratura umorzyła dziś śledztwo w sprawie rzekomego przyjęcia 50 tysięcy złotych łapówki przez wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna od prezesa centrum medycznego w związku z kontraktowaniem przez NFZ okulistycznego lecznictwa szpitalnego.

Podstawą umorzenia był _ brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego _ - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak.

_ - Co tu komentować takie oczywistości _ - odpowiedział Neumann, poproszony o odniesienie się do umorzenia śledztwa.

Prokurator Nowak powiedział, że ustalono, iż Neumann wielokrotnie kontaktował się telefonicznie z osobą, od której - według zawiadomienia podpisanego _ danymi nieistniejącej osoby fizycznej _ - miał przyjąć korzyść majątkową. _ - Materiał dowodowy wskazuje jednakże, iż kontakty te miały charakter wyłącznie służbowy i wynikały ze współpracy Ministerstwa Zdrowia z organizacją reprezentowaną przez Andrzeja M. _ - podkreślił prokurator.

Według niego ustalono też, że Neumann podejmował działania, które w efekcie poprowadziły do przedłużenia obowiązywania usług okulistycznych z jedną z warszawskich klinik medycznych, jednakże działania te pozostawały w sferze jego kompetencji w Ministerstwie Zdrowia, któremu podlega nadzór nad funkcjonowaniem NFZ. - _ W toku śledztwa nie uzyskano natomiast żadnego dowodu wskazującego, iż doszło do przyjęcia korzyści majątkowej przez Sławomira Neumanna _ - oświadczył Nowak.

Nikt nie może się odwołać od umorzenia - dodał prokurator.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie ma porozumienia między lekarzmi a MZ Kolejne rozmowy w tej sprawie zaplanowano na poniedziałek.
Oszczędności NFZ. Co to oznacza dla pacjentów? Narodowy Fundusz Zdrowia może liczyć w tym roku na dwa miliardy złotych oszczędności - pisze Puls Biznesu dodając jednak, że wydatki będą dużo większe.
Czeka nas kolejna reforma NFZ? Są plany Lepszy dostęp do świadczeń zdrowotnych, dodatkowe ubezpieczenia, informatyzacja ochrony zdrowia, a przede wszystkim reforma Narodowego Funduszu Zdrowia - to plany Ministerstwa Zdrowia na 2014 rok.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
vatowiec
3 lata temu
Za rękę nie złapali ale wszystkie okoliczności świadczą przeciwko Neumannowi