Notowania

mafia
29.12.2008 06:32

Sposób na przestępców: Biuro Odzyskiwania Mienia

Jednostka ma odbierać majątki pochodzące z przestępstw.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat.operacyjne policji)

Przed świętami rozpoczęło pracę Biuro Odzyskiwania Mienia - wyspecjalizowana jednostka, które ma odbierać majątki pochodzące z przestępczej działalności.

Formacja powstała dzięki porozumieniu zawartemu przez ministrów finansów, sprawiedliwości oraz spraw wewnętrznych i administracji - pisze _ Dziennik _. Pracujący w Biurze policjanci, urzędnicy skarbowi oraz prokuratorzy dzięki skomplikowanym analizom finansowym będą szukać przestępczych majątków zarówno w kraju, jak i za granicą.

BOM będzie współpracować z podobnymi instytucjami działającymi w Unii Europejskiej. Dzięki temu funkcjonariusze będą mieli informacje również na temat zagranicznych inwestycji świata przestępczego.

Raport Money.pl
*Kradniemy miliardy złotych rocznie * W sklepach ukradliśmy towary za 6 mld złotych! zobacz raport Money.pl

Dodatkowo - jak pisze _ Dziennik _- ich atutem będzie wynikający z ministerialnych porozumień ułatwiony dostęp do informacji o stanie kont, deklaracjach podatkowych, czy obrotach firm przestępców, które wcześniej policjant mógł sprawdzić jedynie po przejściu skomplikowanej procedury.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Polska kupowała gaz od rosyjskiej mafii? ]( http://news.money.pl/artykul/polska;kupowala;gaz;od;rosyjskiej;mafii,104,0,318568.html )
* [ Mafia handlowała z kościołem ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/mafia;handlowala;z;kosciolem,218,0,246490.html )
Tagi: mafia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz