Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dostawa mistrali
20.12.2014 11:27

Spór o Mistrale. Rosja żąda od Francji...

3 lata temu zawarto kontrakt na dostawę dwóch helikopterowców. Niektóre części zostały zbudowane w Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Simon Ghesquiere/Marine Nationale/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Rosja oczekuje od Paryża zajęcia stanowiska w tej sprawie. Wiceminister obrony Jurij Borisow powiedział, że Rosję zadowoli każdy wariant rozwoju sytuacji. Zarówno zgadza się na dostarczenie okrętów Mistral, jak również na zwrot włożonych pieniędzy.

Wiceminister obrony odpowiadając na pytanie: czy Rosja ewentualnie będzie domagać się rekompensaty w przypadku zerwania kontraktu stwierdził, że może to być określone w _ przypadku rozprawy sądowej _.

Rosja i Francja 3 lata temu zawarły kontrakt na dostawę dwóch helikopterowców. Niektóre części zostały zbudowane w Rosji.

Francja wstrzymuje się z dostarczeniem wybudowanych okrętów ze względu na zaangażowanie się Rosji w konflikt na Ukrainie. W czwartek pojawiła się informacja, że rosyjscy marynarze, którzy szkolili się w obsłudze okrętów Mistral, opuścili Francję.

Czytaj więcej w Money.pl
Spontaniczne spotkanie Putina i Hollande'a Według dziennikarzy rosyjski prezydent był zdenerwowany nieoczekiwaną wizytą.
Mistrale mogą nigdy nie trafić do rąk Rosjan Taka groźba padła z ust francuskiego ministra obrony. Wywołało to gwałtowną reakcję Kremla.
Rosja grozi Francji. Żąda wydania okrętów Umowę o wartości 1,2 mld euro na dostawę do Rosji dwóch mistrali Francja podpisała w 2011 roku.
Tagi: dostawa mistrali, mistrale, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz