Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
11 listopada
19.11.2011 15:51

Spokojna manifestacja ONR i marsz równości w Poznaniu

Kilkaset osób uczestniczyło w marszu równości w Poznaniu. Wydarzenie przebiegało bez znaczących incydentów, policja udaremnia próby zakłócenia przemarszu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Marsz odbywał się w ramach Dni Równości i Tolerancji. Jego uczestnicy trzymali balony, transparenty, wykrzykiwali hasła: _ wolność równość, tolerancja _, _ równość w Europie, równość w Polsce _, _ marsz równości idzie dalej _.

Wydarzenie zabezpieczały znaczące siły policji w tym policjanci z psami i policja konna. Funkcjonariusze oddzielili od maszerujących osoby, które próbowały zakłócić manifestację m.in. wykrzykując obraźliwe hasła. Odpalono kilka petard. Marsz po przejściu ul. św. Marcin i Starego Rynku zakończył się na pl. Wolności.

Przemarsz poprzedziła pikieta ok. 200 osób manifestujących przeciwko organizacji marszu równości. Pikieta _ W obronie wartości tradycyjnej rodziny _, na którą zapraszał Obóz Narodowo-Radykalny odbywała się niemal w tym samym miejscu i została rozwiązana przed rozpoczęciem drugiego wydarzenia.

Uczestnicy pikiety skandowali hasła _ chłopak i dziewczyna to normalna rodzina _, _ Palikot jest impotentem _, _ gejowska rodzina - wytwór Lenina _ i _ Biedroń, ty łotrze - w Poznaniu nikt cię nie poprze _.

Po jej zakończeniu część uczestników weszła na Plac Mickiewicza, gdzie formował się marsz równości, doszło do próby zakłócenia jego rozpoczęcia.

W piątek policja wystąpiła do władz Poznania o zakazanie sobotniej pikiety _ W obronie wartości tradycyjnej rodziny _ twierdząc, że zaproszeni na nią pseudokibice będą próbowali zakłócić marsz równości. Władze miasta odmówiły argumentując, że pismo wpłynęło na 10 minut przed ostatecznym terminem administracyjnym, w którym urząd może wydać zakaz manifestacji.

Marsz równości zakończy rozpoczęte w Poznaniu w poniedziałek VIII Dni Równości i Tolerancji. W jego ramach przez cały tydzień odbywały się debaty i panele dyskusyjne na temat mniejszości religijnych i etnicznych, niepełnosprawności, płci i orientacji psychoseksualnej. Dni Równości i Tolerancji organizowane są w Poznaniu od 2004 roku.

O zamieszkach 11 listopada w Warszawie czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t190256.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamieszki;w;warszawie;straty;ida;w;miliony,53,0,966965.html) Liczą straty po zamieszkach. Idą w miliony Policji zdewastowano 14 radiowozów. Nie wiadomo, jak bardzo ucierpiały prywatne firmy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t190256.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/warszawa;po;zamieszkach;policja;stawia;zarzuty,210,0,966098.html) Policjant kopał w głowę. Jest postępowanie Łącznie 176 zarzutów usłyszały osoby zatrzymane po piątkowych zamieszkach podczas Święta Niepodległości.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t190224.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/antyfaszysci;z;niemiec;nas;tam;nie;bylo,112,0,965744.html) Antyfaszyści z Niemiec: Nas tam nie było Za zamieszki odpowiadają narodowcy - mówił Martin Schmidt.
Tagi: 11 listopada, zamieszki, warszawa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz