Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Specjalna grupa zbada sprawy gości sieci klubów erotycznych

0
Podziel się:

Powstała specjalna, ogólnopolska grupa policjantów, która ma zbadać sprawy dot. oszustw zgłaszanych przez klientów sieci klubów ze striptizem.

Specjalna grupa zbada sprawy gości sieci klubów erotycznych
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Powołał ją komendant główny policji, na jej czele stanął wiceszef biura służby kryminalnej KGP.

Jak poinformował dziś rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski, w skład grupy powołanej już w sierpniu, weszli policjanci z biura służby kryminalnej, z laboratorium kryminalistycznego, zajmujący się handlem ludźmi oraz po jednym funkcjonariuszu z każdej z komend wojewódzkich.

_ - Ich zadaniem jest m.in. koordynacja działań wymierzonych w ten proceder. Rozmawiamy też z innymi służbami o rozszerzeniu tej grupy i utworzeniu grupy międzyresortowej _ - dodał Sokołowski.

Klienci klubu skarżyli się na wysokie rachunki, jakie przyszło im płacić za alkohol w klubie; twierdzili, że mogli być odurzani środkami podanymi w alkoholu. Ich zgłoszenia zazwyczaj kończyły się w prokuraturze umorzeniami lub odmową wszczęcia postępowania. Siedziba firmy znajduje się w Krakowie, klub prowadzony jest w kilkudziesięciu miastach Polski.

_ Policjanci będą analizować okoliczności zdarzenia, sprawdzać, czy zachodzą podobne mechanizmy, czy brały w nim udział te same osoby, pracujące w klubie, czy można mówić o przestępczym charakterze tych zdarzeń _ - powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.

Funkcjonariusze wypracowali również wytyczne, dotyczące postępowania w przypadku takich zgłoszeń. Jedną z nich jest proponowanie pokrzywdzonym poddania się badaniom krwi i moczu w celu sprawdzenia, czy nie podano im substancji psychotropowych. Większość zgłaszających, ok. 90 proc. odmawia poddania się takim badaniom.

Jak podawała na początku września _ Gazeta Wyborcza _, w kraju prowadzonych jest ponad 50 śledztw w sprawie klubów. Wszystkie historie są podobne. Mężczyźni twierdzą, że wypili kilka drinków, zapłacili za striptiz, a później obudzili się z rachunkami na kwoty średnio od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Postępowania kończą się zwykle umorzeniami z powodu braku znamion przestępstwa lub ze względu na brak dostatecznych dowodów uzasadniających popełnienie przestępstwa.

Tak było również w Krakowie, gdzie prokuratura oparła się na zapisach z monitoringu, na których widać było m.in., że klient klubu nie śpi, rozmawia z tancerkami, przez które jest zabawiany, dobrowolnie wyciąga kartę płatniczą z portfela, sam wstukuje kod i podpisuje wydruki, a ceny są jawne (np. 10 tys. zł za drink, 15 tys. szampan). Także przesłuchiwani taksówkarze i personel hoteli potwierdzali, że ich klienci byli świadomi, sami zamawiali kurs do hotelu, odbierali klucz do pokoju itd.

Krakowska prokuratura podjęła umorzone śledztwa i prowadzi je obecnie w jednym postępowaniu, w którym poszkodowanych jest 15 klientów klubu w okresie od września 2013 do sierpnia 2014 r. Śledztwo miało zakończyć się 10 października, ale zostanie przedłużone.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie gangi w Niemczech. Rekordowa liczba Liczba kierowanych przez Polaków organizacji przestępczych działających na terenie Niemiec znajduje się na poziomie najwyższym od pięciu lat - wynika z najnowszego sprawozdania Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA przedstawionego w środę w Berlinie.
Protest policji. Nie będą wystawiać mandatów Belgijscy policjanci, niezadowoleni z rządowych planów podniesienia im wieku emerytalnego, postanowili zrezygnować z wystawiania mandatów za drobne wykroczenia.
Tutaj rekrutują się terroryści ISIS. Zatrzymania Dwa tygodnie temu australijskie władze przeprowadziły akcję antyterrorystyczną, w ramach której zatrzymano 15 osób.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)