Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Specgrupy zmierzą się z kibolami

0
Podziel się:

W każdym regionie powstaną policyjne grupy operacyjne, które zajmą się chuliganami.

Specgrupy zmierzą się z kibolami
(wonker/CC/Flickr)
bEJVvGwR

Przy każdej komendzie wojewódzkiej policji powstaną grupy operacyjne, które będą wspierały istniejące zespoły zajmujące się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców - poinformował w Poznaniu Komendant Główny Policji generalny inspektor Andrzej Matejuk.

Grupy będą składały się z funkcjonariuszy CBŚ i wydziałów kryminalnych komend wojewódzkich.

_ - Przestępczość pseudokibiców to nie tylko zachowanie w czasie imprez sportowych, ale także to coraz częściej działanie zorganizowanych grup przestępczych, w tym handel narkotykami _ - powiedział komendant Matejuk, który gościł w Poznaniu w związku z doroczną odprawą podsumowującą pracę policji w województwie wielkopolskim.

bEJVvGwT

Dotychczas w strukturach policji funkcjonowały zespoły i wydziały ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców w ramach komend wojewódzkich i niektórych powiatowych.

Decyzja o powołaniu grup operacyjnych zapadła w środę i była związana m.in. z ostatnimi tragicznymi wydarzeniami w Łodzi i Krakowie. Wzmocnienie zwalczania przestępczości pseudokibiców jest też związane z przygotowaniami policji do Euro 2012.

17 stycznia w Krakowie doszło do napadu i zabójstwa Tomasza C. - kibica jednego z krakowskich klubów. Początkowo zdarzenie wiązano z porachunkami miedzy kibicami, teraz policja nie wyklucza wojny gangów jako przyczyny napadu.

Szef Policji poinformował, że w związku z pogrzebem Tomasza C. policja przeprowadziła analizę zagrożeń. _ Będziemy to smutne wydarzenie zabezpieczać, ale mam nadzieję, że będzie przebiegało spokojnie _ - dodał Matejuk.

bEJVvGwZ

W styczniu doszło do porachunków pseudokibiców ŁKS-u i Widzewa. 8 stycznia w dziesięciominutowej bójce uczestniczyło ok. 150 osób. W wyniku odniesionych obrażeń i uduszenia się krwią zmarł 24-letni łodzianin.

bEJVvGxu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)