Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.08.2009 00:20

Specgrupa do łowienia paserów będzie śledzić w sieci

Jej członkowie mają między innymi śledzić aukcje internetowe i czytać ogłoszenia, aby utrudniać sprzedaż kradzionych z aut przedmiotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(rustythedog/iStockphoto)

Szef stołecznej policji powołał specjalną grupę do ścigania paserów. Jej członkowie mają między innymi śledzić aukcje internetowe i czytać ogłoszenia, aby utrudniać sprzedaż kradzionych z aut przedmiotów - pisze _ Życie Warszawy _.

Policjanci mają dostęp do bazy danych rzeczy utraconych. Przekazują oni informacje o podejrzanych transakcjach do trzech wydziałów komendy stołecznej: Przestępczości Gospodarczej, Samochodowej i Kryminalnego. Funkcjonariusze z tych formacji mogą obserwować pasera, zatrzymać go i dokonać u niego rewizji.

Na razie nie wiadomo, jakie są efekty działania specgrupy - pisze _ Życie Warszawy _. Komendant powołał nową komórkę ponieważ w tym roku w stolicy wzrosła liczba włamań i kradzieży. Do końca lipca policja odnotowała 6281 takich przestępstw - o 15 procent więcej niż rok wcześniej.

Do największej liczby kradzieży dochodzi na Mokotowie i Pradze-Południe. Złodzieje najczęściej kradną zostawione w samochodach laptopy i nawigację GPS. Policja wykrywa sprawców tylko 17 procent przestępstw.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: wiadomości, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz