Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sondaż TNS Polska: 74 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku

0
Podziel się:

41 proc. badanych przewiduje, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia ludności się pogorszą.

Sondaż TNS Polska: 74 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku
(endostock - Fotolia.com)
bFggRdWZ

Niemal trzy czwarte Polaków (74 proc.) uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. O tym, że kierunek ten jest dobry przekonanych jest 16 proc. badanych, a 10 proc. nie miało na ten temat zdania - wynika z majowego sondażu TNS Polska.

Większość Polaków (72 proc.) źle ocenia polską gospodarkę. O tym, że gospodarka rozwija się, mówi co piąty ankietowany (22 proc.), a 6 proc. respondentów nie potrafiło wyrazić opinii w tej sprawie.

W porównaniu z kwietniowym sondażem opinie na temat obecnego stanu polskiej gospodarki nieco się poprawiły. O 3 punkty procentowe wzrósł odsetek optymistów, a odsetek pesymistów spadł aż o 5 punktów procentowych.

bFggRdXb

41 proc. badanych przewiduje, że w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia ludności się pogorszą. Przeciwnego zdania jest 16 proc. ankietowanych, a 38 proc. respondentów uważa, że nic się w tej kwestii nie zmieni. W porównaniu z kwietniowym badaniem o 5 punktów procentowych spadł odsetek osób przewidujących pogorszenie sytuacji materialnej ludności i o tyle samo wzrósł odsetek tych, którzy uważają, że w ciągu najbliższych trzech lat nic się w tej kwestii nie zmieni.

Niemal trzy czwarte respondentów (74 proc.) uważa, że trudno jest obecnie o znalezienie pracy w Polsce. O tym, że zatrudnienie można jednak znaleźć przekonanych jest 23 proc. badanych, a 3 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej sprawie. W porównaniu z sondażem kwietniowym opinie na temat pracy w Polsce nieznacznie się poprawiły. O 3 punkty procentowe wzrósł odsetek optymistów i o tyle samo spadł odsetek pesymistów.

Według sondażu TNS Polska w maju wszystkie trzy oceny netto wskaźników nastrojów społecznych nadal utrzymują się poniżej zera. Oznacza to, że Polacy częściej wypowiadają się negatywnie niż pozytywnie na badane tematy. W porównaniu z poprzednim miesiącem oceny netto stanu gospodarki i 3-letniej prognozy materialnych warunków życia ludzi poprawiły się odpowiednio o 8 i 5 punktów procentowych. Wskaźnik netto kierunku zmian w kraju pozostał na tym samym poziomie.

Sondaż TNS Polska został przeprowadzony w dniach 11-16 maja tego roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

bFggRdXh
Czytaj więcej w Money.pl
Coraz większy pesymizm wśród Polaków 71 proc. Polaków uważa, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku. Przeciwnego zdania było 17 proc. badanych, a 12 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej sprawie - wynika z kwietniowego sondażu CBOS.
Nastroje coraz lepsze. Trend się odwraca? Poprawiają się nastroje gospodarcze Polaków. Tak wynika z barometru Instytutu Rozwoju Gospodarczego Szkoły Głównej Handlowej.
Oto, jak Polacy oceniają sytuację w kraju Nastroje mężczyzn są lepsze niż kobiet. Sprawdź, kto jest najbardziej pesymistyczny.
bFggRdXC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)