Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż poparcia partii politycznych. Platforma w dół

0
Podziel się

Jedna z partii obecnych w Sejmie, teraz nie miałaby szans się w nim znaleźć.

Sondaż poparcia partii politycznych. Platforma w dół
(Jan BIELECKI/East News)
bEivcUsB

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku sierpnia, wygrałaby je PO uzyskując 29 proc. głosów - wynika z sondażu zrealizowanego przez Zespół Badań Społecznych OBOP w TNS Polska. PiS mogłoby liczyć na 24 proc. poparcia, a SLD i RP uzyskałyby po 7 proc.

Według sondażu do Sejmu nie weszłyby: PSL - z poparciem 4 proc., Solidarna Polska - 3 proc., Nowa Prawica - 2 proc. i Polska Jest Najważniejsza - 1 proc.

Te wyniki pochodzą od ogółu osób, które deklarowały - _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ - gotowość wzięcia udziału w wyborach. Prawie co czwarta (23 proc.), która zadeklarowała zamiar głosowania, nie wiedziała jeszcze, na którą partię oddałaby swój głos.

bEivcUsD

W porównaniu z lipcem poparcie dla PO zmniejszyło się o 3 pkt. proc. O 1 pkt. proc. wzrosło poparcie dla PiS, o 1 pkt. proc. spadło poparcie dla SLD. Poparcie dla Ruchu Palikota zwiększyło się o 2 pkt. proc, a dla PSL - spadło o 1 pkt. proc.

Jeśli uwzględni się tylko wyborców, którzy zadeklarowali udział w wyborach i wiedzą, na którą partię by zagłosowali, PO zyskała poparcie 37 proc. z nich, PiS - 31 proc., SLD i Ruch Palikota po 9 proc., a PSL - 6 proc.

Na początku sierpnia zdecydowaną gotowość do wzięcia udziału w wyborach deklarowało 31 proc. respondentów, a 27 proc. raczej wzięłoby w nich udział. 15 proc. badanych raczej, a 22 proc. zdecydowanie nie głosowałoby, natomiast 5 proc. ankietowanych nie wie, jak by postąpili.

Sondaż zrealizowano w dniach 2-5 sierpnia br. na reprezentatywnej, losowej 968-osobowej ogólnopolskiej próbie osób od 18. roku życia za pośrednictwem bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych face-to-face.

bEivcUsJ

Prezentowane wyniki poparcia dla partii dotyczą 564 osób deklarujących _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ zamiar uczestniczenia w wyborach.

Czytaj więcej w Money.pl
Zobacz ile wydali posłowie. Na podróże! Najczęściej lecieli do Brukseli, Paryża i Strasburga, ale również odwiedzali RPA, Maroko, Ugandę, Brazylię, Katar.
Zdecydowali o spółdzielniach. Co się zmieni? Posłowie przyjęli zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. Nowela ma dostosować przepisy do wyroków Trybunału Konstytucyjnego ws. uregulowania stanu prawnego.
Ważna decyzja ws. ubezpieczeń zdrowotnych Od 2013 r. świadczeniodawcy będą mogli za pomocą internetu poprzez dostęp do Centralnego Wykazu Ubezpieczonych NFZ zweryfikować uprawnienia pacjenta do świadczeń opieki zdrowotnej.
bEivcUte
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)