Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sondaż CBOS. Co trzeci Polak uważa, że po 89 roku jest gorzej

0
Podziel się:

Znaczna część respondentów, bo aż 52 procent uważa, że wydarzenia roku '89 nie wpłynęły na ich życie oraz na życie rodzin.

Sondaż CBOS. Co trzeci Polak uważa, że po 89 roku jest gorzej
(sierpien1980.pl/IPN)

Polacy nigdy nie zwątpili w sens przemian zapoczątkowanych w 1989 roku - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Stosunek respondentów do wspomnianych wydarzeń jest jednak mniej entuzjastyczny, niż przed laty.

Większość badanych, bo aż 59 procent przyznało, że w '89 roku warto było zmieniać ustrój polityczny w Polsce. Jednak już tylko 37 procent odpowiedziało, że zmiany, jakie zaszły w kraju, przyniosły ludziom więcej korzyści niż strat. Głosów takich jest o 19 punktów procentowych mniej niż w rekordowym ze względu na pozytywny stosunek do transformacji roku 2009.

Respondenci przyznali jednak, że koszty zmian transformacji były duże. Takiej odpowiedzi udzieliło 60 procent badanych. Wyrazili oni także zdanie, że Polska nie wykorzystała w pełni szans, jakie niosła za sobą transformacja. 59 procent powiedziało, że kraj mógł osiągnąć więcej.

Znaczna część respondentów, bo aż 52 procent uważa, że wydarzenia roku '89 nie wpłynęły na ich życie oraz na życie rodzin. Do beneficjentów przemian zalicza się obecnie mniej niż jedna czwarta badanych.

Badanie _ Aktualne problemy i wydarzenia _ przeprowadzono w dniach 9-15 maja 2013 roku na liczącej 1101 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Czytaj więcej w Money.pl
Sondaż: 68 proc. Polaków mówi źle o kraju Opinię, że sytuacja w Polsce zmierza w złym kierunku w marcu wyraziło 68 proc. respondentów.
To najlepszy wynik od około 30 lat. Polacy... Większość Polaków czuje się bezpiecznie. 64 procent uczestników badania CBOS uznała, że Polska jest krajem, w którym żyje się bez zagrożeń.
Tego zdania jest ponad trzy czwarte Polaków Ponad trzy czwarte Polaków jest przekonanych, że w kraju zwiększa się potencjał społecznego niezadowolenia, zdaniem ponad 60 procent w najbliższym czasie dojdzie do nasilenia strajków i protestów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)