Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż poparcia. PO daleko przed PiS

Wśród osób, które wyraziły zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, blisko 14 proc. nie była zdecydowana, której partii przekazać swoje poparcie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

34 proc. respondentów deklarujących zamiar udziału w wyborach parlamentarnych chce głosować na PO; 29 proc. na reprezentantów PiS, Solidarnej Polski i Polski Razem. Na SLD i PSL chce oddać głos po 9 proc. badanych - wynika z grudniowego sondażu TNS Polska.

Notowania Platformy Obywatelskiej w stosunku do listopada wzrosły o 8 proc., natomiast w przypadku reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i Polski Razem Jarosława Gowina wynik nie zmienił się.

O 2 pkt proc. pogorszyły się od listopada notowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego nie zmieniło się.

Wśród pozostałych partii, o które pytano w badaniu, podobnie jak przed miesiącem, 3 proc. uzyskał Kongres Nowej Prawicy, a 2 proc. - Twój Ruch. Ruch Narodowy, który w listopadzie zanotował 1 proc. poparcia, w grudniu nie uzyskał poparcia istotnego statystycznie (0 proc.).

Wśród osób, które wyraziły zainteresowanie udziałem w wyborach parlamentarnych, blisko 14 proc. nie była zdecydowana, której partii przekazać swoje poparcie (w listopadzie 18 proc.).

Zamiar wzięcia udziału w głosowaniu w sposób zdecydowany zadeklarowała 21 proc., (przed miesiącem 20 proc.). Z kolei 38 proc. odpowiedziało, że raczej by poszli, co stanowi wzrost o 1 pkt proc. w porównaniu z listopadem.

Do wyborów raczej nie poszłoby, według władnych deklaracji, 16 proc. respondentów (17 proc. w listopadzie), a 19 proc. stwierdziło, że na pewno nie poszliby do urn wyborczych (16 w listopadzie). 6 proc. respondentów nie było pewnych, czy iść, czy nie iść do głosowania; przed miesiącem było to 10 proc.

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 5-10 grudnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 968 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne zostały określone dla 570-osobowej grupy respondentów deklarujących _ zdecydowanie _ lub _ raczej _ zamiar uczestniczenia w wyborach parlamentarnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Przewaga PO nad PiS wzrasta. Nowy sondaż Gdyby wybory parlamentarne zostały zorganizowane w czerwcu, do Sejmu weszłoby 5 partii.
PO traci pozycję lidera. Wzrost poparcia dla PiS Zobacz najnowszy sondaż przygotowany przez TNS Polska.
Afera Madrycka. Posłowie się tłumaczą _ To był atak na ostatniej prostej wyborczej _ - piętnują.
Tagi: sondaż poparcia dla partii, sondaż poparcia, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz