Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sondaż poparcia dla partii. PiS przed PO, Korwin-Mikke wyprzedza PSL

Prawo i Sprawiedliwość zyskałoby aż 35 procent głosów, gdyby wybory parlamentarne zostały zorganizowane w najbliższy weekend.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Prawo i Sprawiedliwość zyskałoby aż 35 procent głosów, gdyby wybory parlamentarne zostały zorganizowane w najbliższy weekend - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla TVN24. Druga byłaby Platforma Obywatelska z 34 procentami głosów. Zaskakująco dobrze wypadła nowa partia Janusza Korwin-Mikkego, a niekorzystnie - ludowcy.

Ci ostatni według sondażu mogą liczyć jedynie na pięć procent głosów i piąte miejsce w rankingu najpopularniejszych partii. Zaś KORWiN, ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego - na sześć procent i miejsce czwarte. Trzecią lokatę zająłby Sojusz Lewicy Demokratycznej z ośmioma procentami.

Zarówno dla PiS, jak i dla Platformy, wtorkowe wyniki sondażu oznaczają wzrost poparcia (odpowiednio o pięć i trzy punkty procentowe) w porównaniu z wynikami badania sprzed dwóch tygodni. Dwa punkty procentowe stracił za to SLD, a jeden - PSL. Partia KORWiN zyskała z kolei jeden punkt procentowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Spadają notowania PO i PiS. Kto ma gorzej? Według badania w wyborach wzięłoby udział 58 proc. pytanych, przy czym tylko co piąty respondent (22 proc.) udzielił zdecydowanej odpowiedzi,
Nowy sondaż poparcia. PO zyskuje, PiS traci Łącznie na te dwie partie zagłosowałoby dziś aż 66 procent wyborców.
PO traci pozycję lidera. Wzrost poparcia dla PiS Zobacz najnowszy sondaż przygotowany przez TNS Polska.
Tagi: wybory parlamentarne 2015, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz