Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sondaż
18.11.2014 17:55

Sondaż CBOS. Kto wygrałby w Sejmie?

Gdyby w listopadzie odbyły się wybory do Sejmu, wygrałoby je PO. Drugie miejsce zajęłoby PiS. Która partia byłaby trzecia?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radomil/CC/Wikipedia)

Gdyby w listopadzie odbyły się wybory parlamentarne, wygrałaby je Platforma Obywatelska, zdobywając 38 procent głosów. Takie są wyniki sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Drugie miejsce zajęłoby Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 27 procent głosów, trzecie Sojusz Lewicy Demokratycznej - 9 procent, a czwarte Polskie Stronnictwo Ludowe - 8 procent. Inne partie polityczne nie weszłyby do parlamentu. Frekwencja wyniosłaby 61 procent.

Sondaż przeprowadzono w dniach 6-16 listopada, czyli przed wyborami samorządowymi, na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski, liczącej 934 osoby.

Czytaj więcej w Money.pl
Frekwencja w województwach. Zobacz mapę Według sondażowych wyników, najwięcej wyborców poszło do urn w województwie świętokrzyskim. Zobacz, jak wygląda porównanie z wynikami sprzed czterech lat.
W Polsce źle się dzieje. Zobacz nowy sondaż Wśród optymistów przeważają zwolennicy PO (63 proc. pozytywnych ocen wobec 26 proc. negatywnych) i PSL (38 do 37 proc.), a także ludzie w wieku 15-19 lat, osoby z licencjatem lub wyższym wykształceniem.
Tagi: sondaż, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz