Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
piraci w somalii
23.12.2012 17:57

Somalijscy piraci uwolnili zakładników

W tym roku liczba aktów piractwa spadała, głównie dzięki wzmocnieniu antypirackich patroli i środków bezpieczeństwa samych statków, pływających po wodach Zatoki Adeńskiej i Oceanu Indyjskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beatrice PETIT/Reporter)

Władze autonomicznego regionu północno-wschodniej Somalii poinformowały o uwolnieniu, po prawie trzech latach, 22 zakładników, którzy znajdowali się na statku MV Iceberg, uprowadzonym przez piratów u wybrzeży Jemenu.

W komunikacie poinformowano, że operacja regionalnych sił bezpieczeństwa mająca na celu uwolnienie zakładników rozpoczęła się dwa tygodnie temu. Uwolnieni zakładnicy _ mają ślady tortur fizycznych i chorób _; udzielono im pomocy medycznej - podały władze Puntlandu.

MV Iceberg, statek towarowy pod banderą panamską i należący do armatora z Dubaju, został uprowadzony w marcu 2010 roku. Na pokładzie znajdowało się 24 członków załogi, pochodzących z Jemenu, Indii, Filipin, Ghany, Sudanu i Pakistanu.

Nie wiadomo, jaki jest los dwóch zakładników, o których nie wspomniano w niedzielnym komunikacie.

Jednostka była przetrzymywana przez piratów w regionie Mudug w Puntlandzie, który nie uznaje władz w Mogadiszu.

W tym roku liczba aktów piractwa spadała, głównie dzięki wzmocnieniu antypirackich patroli i środków bezpieczeństwa samych statków, pływających po wodach Zatoki Adeńskiej i Oceanu Indyjskiego.

Od obalenia prezydenta Mohameda Siada Barre w 1991 roku Somalia jest praktycznie pozbawiona władz centralnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwszy taki wyrok po 1624 r. Skazani za... Sąd w Hamburgu skazał w piątek na kary od dwóch do siedmiu lat więzienia dziesięciu somalijskich piratów.
Honorowi piraci? Ukradli tysiące ton paliwa, ale... Podczas większości napadów na statki, piraci nie są tacy łagodni.
W Somalii spokojniej. Piraci są groźniejsi w... Skala światowego piractwa morskiego zmniejszyła się o 54 proc. w pierwszej połowie 2012 roku.
Tagi: piraci w somalii, piraci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz