Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Solidarność: "Putin, łapy precz od Krymu"

0
Podziel się:

- Stanowczo przeciwstawiamy się wracaniu do komunizmu, który został pogrzebany już dawno temu - podkreślał szef związkowców.

Solidarność: "Putin, łapy precz od Krymu"
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydencie Putin, łapy precz od Krymu - mówił na manifestacji pod ambasadą Rosji w Warszawie przewodniczący Solidarności, Piotr Duda.

Związkowcy protestowali przeciwko interwencji rosyjskiej na Ukrainie i polityce Władimira Putina wobec tego państwa.

- _ Nie ma zgody na powrót do czasów sprzed 1989 roku i odbudowę przez Rosję swojej strefy wpływów. Stanowczo przeciwstawiamy się wracaniu do komunizmu, który został pogrzebany już dawno temu _ - podkreślał Piotr Duda.

Za pomoc i wsparcie dziękował Polakom wiceszef obrony kijowskiego Majdanu, Andriej Gawrow. Przekazał też manifestantom ukraińską flagę z podpisami obrońców.

Na transparentach demonstranci mieli między innymi napisy: _ Putin, czas na leczenie _ oraz wizerunki prezydenta Rosji wystylizowanego na Adolfa Hitlera. Demonstracja przebiegała w pokojowej, choć gorącej atmosferze.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t299757.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prorosyjskie;manifestacje;na;ukrainie,128,0,1491840.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prorosyjskie manifestacje na Ukrainie Pod flagami Rosji i prorosyjskich organizacji krzyczeli: _ Nie dla faszyzmu _, _ Ameryko, ręce precz od Ukrainy _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/207/t300495.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/manifestacja;za;jednoscia;ukrainy;w;symferopolu,110,0,1491822.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Putin precz!" i "Chwała Ukrainie!" na Krymie Mieszkańcy przeszli przed ukraińską jednostkę wojskową, wznosząc hasła przeciwko rosyjskiej interwencji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/206/t300494.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/padly;strzaly;obserwatorzy;obwe;musieli;sie;wycofac,102,0,1491814.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Padły strzały. Obserwatorzy OBWE musieli się wycofać Moskwa odmawia niezależności władzom Ukrainy. Szef rosyjskiego MSZ twierdzi, że Kijów kieruje się rozkazami ekstremistów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/167/t300455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/paraolimpiada;a;ukrainski;konflikt;tak;protestuja;sportowcy,51,0,1491507.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraina protestuje na paraolimpiadzie Podczas otwarcia Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi, na którym był obecny prezydent Władimir Putin, reprezentacja Ukrainy odmówiła udziału w paradzie, delegując tylko swego chorążego z flagą narodową.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)