Notowania

solidarna polska
27.07.2012 14:37

Solidarna Polska się nie rozpadła. "Porażka Kaczyńskiego"

Zbigniew Ziobro ma powody do zadowolenia. Nikt nie zdecydował się wrócić do PiS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews)

Kolejna inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego zakończyła się porażką - ocenił lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. W piątek mija termin, do kiedy politycy, którzy opuścili PiS, mogą powrócić do tej partii. Na razie na powrót nie zdecydował się żaden z polityków SP.

_ - Tak wieszczono i mówiono, że przynajmniej siedmiu posłów odejdzie z Solidarnej Polski. Wyszło, jak wszyscy widzą. Przykre, że Jarosław Kaczyński angażował się w kolejne przedsięwzięcie, które skończyło się dla niego porażką, by nie rzec - klęską _ - powiedział Ziobro na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Jak zaznaczył, liczne zapowiedzi polityków PiS mówiące o tym, że 27 lipca nastąpi _ dzień końca Solidarnej Polski _ spełzły na niczym. Według niego, jest to dobra informacja dla wszystkich, którzy chcą, aby powstała realna alternatywna dla złych rządów Platformy Obywatelskiej. _ - Tą nadzieją jest właśnie Solidarna Polska _ - podkreślił Ziobro.

W połowie czerwca komitet polityczny PiS przyjął uchwałę, w której podkreślono, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS; jeśli tego nie zrobią, nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

Z SP wystąpili Bartosz Kownacki i Mariusz Orion Jędrysek. Obaj poinformowali, że na razie nie przechodzą do PiS, będą posłami niezależnymi.

Ziobro pytany o odejście tych dwóch posłów odparł, że klub Solidarnej Polski ma się bardzo dobrze. - _ Zawsze zdarzają się ludzie, którzy niekoniecznie mają tę niezłomność i siłę w sobie, by trwać i podejmować się wielkich wyzwań i wielkiego dzieła _ - powiedział. Jak podkreślił, Solidarna Polska nikogo nie wyrzuca, ale też nikogo na siłę nie będzie trzymać w swych szeregach.

Ziobro poinformował także, że w sobotę Rada Polityczna Solidarnej Polski podejmie uchwałę, w której m.in. odniesie się do mijającego w piątek ultimatum. Po odejściu Kownackiego i Jędryska, klub Solidarna Polska liczy obecnie 19 posłów i dwóch senatorów.

Czytaj więcej w Money.pl
Apel prezesa PiS. Czy przekona posłów? Jeszcze tylko pięć dni mają politycy Solidarnej Polski na powrót do Prawa i Sprawiedliwości.
Kaczyński ostrzega. Chodzi o listy wyborcze Za tydzień 14 lipca na specjalnym posiedzeniu Rada Polityczna PiS będzie dyskutować o kwestii powrotu polityków Solidarnej Polski.
Ziobryści warunkowo wykluczeni z PiS Komitet Polityczny PiS zdecydował, że członkowie klubu Solidarna Polska mają jeszcze ostatnia szansę powrotu.
Tagi: solidarna polska, pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz