Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
20.08.2012 14:45

Solidarna Polska chce komisji śledczej ws. Amber Gold

Wniosek w tej sprawie - powiedział Ziobro - jeszcze w poniedziałek trafić ma do prokuratora generalnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Solidarna Polska jutro przedstawi wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ws. Amber Gold - poinformował w poniedziałek lider SP Zbigniew Ziobro. Jego formacja chce też _ rzetelnego śledztwa _ w sprawie _ bezczynności _ organów państwa wobec Amber Gold. *

Wniosek w tej sprawie - powiedział Ziobro - jeszcze w poniedziałek trafić ma do Prokuratora Generalnego.

_ - Miała być zielona wyspa, ale jest chyba tylko zielona wyspa dla oszustów, którzy dzisiaj w Polsce mogą sobie swobodnie funkcjonować, żerować na ludzkiej krzywdzie _ - mówił lider SP, odnosząc się do sprawy Amber Gold. Jak ocenił, doszło do _ kompromitacji _ prokuratury, sądów, organów skarbowych, służb, a także samego premiera Donalda Tuska, _ który w ramach rządu powinien to wszystko nadzorować _.

Zdaniem Ziobry ta _ bierność i bezradność _ powinna zostać zbadana w ramach - jak mówił - rzetelnego śledztwa prokuratorskiego.

Polityk SP przekonywał, że chodzi o to, aby wyjaśnić, jak to się mogło stać, że w XXI wieku _ polskie państwo było tak bezradne wobec firmy, która tak naigrywała się z tego państwa, żerowała na krzywdzie dziesiątków tysięcy ludzi _.

Czytaj więcej w Money.pl
Dzisiaj spotkanie w sprawie Amber Gold W Ministerstwie Finansów zbierze się Komitet Stabilności Finansowej. Będą mówić o działalności parabanków w Polsce.
Afera Amber Gold pogrąży premiera? SLD chce komisji śledczej, Solidarna Polska głowy Sławomira Nowaka, a PiS węszy, czy aby premier nie wykorzystał do swoich celów informacji służb specjalnych.
"To była łzawa historia o dzieciach". Premier... Premier Donald Tusk chce za wszelką cenę chronić syna - ocenił poseł PiS Marcin Mastalerek.
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz