Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Sojusz NATO. "Kraje Bałtyckie mogą być spokojne"

0
Podziel się:

Niemiecka minister obrony Ursula von der Leyen zapewniła Kraje Bałtyckie o solidarności z nimi krajów NATO w przypadku agresji ze strony Rosji

Sojusz NATO. "Kraje Bałtyckie mogą być spokojne"
(dirk@vorderstrasse.de/CC/Flickr)

. zaznaczyła, że pomoc krajom zagrożonym jest fundamentem Sojuszu.

_ Nasi partnerzy w krajach bałtyckich mogą być pewni: jeżeli Rosja zaatakuje, będziemy stali po ich stronie. Putin też o tym wie _ - powiedziała von der Leyen w najnowszym wydaniu tygodnika _ Die Zeit _.

Szefowa resortu obrony dodała, że agresja rosyjska we wschodniej Ukrainie _ obudziła NATO z letargu _, powodując to, czego Putin najbardziej się obawia - zwartość Zachodu.

Jej zdaniem Sojusz zwiększył swoją zdolność do szybkiego przesunięcia wojsk nad wschodnią granicę. _ Każdy członek Sojuszu wie, że pozostawienie Bałtów samych sobie oznaczałoby śmierć NATO _ - zaznaczyła minister obrony.

Na pytanie dziennikarza, czy to oznacza, że Niemcy przystąpią do wojny za Łotwę, von der Leyen odparła: _ Jak to za Łotwę? Za nas samych! Fundamentem Sojuszu jest zasada mówiąca, że jeden wspiera drugiego _.

Odnosząc się do zastrzeżeń wobec gospodarzy przyszłych mistrzostw świata w piłce nożnej - Kataru i Rosji - von der Leyen pozwoliła sobie na żart: _ Gdziekolwiek mecze będą się odbywać: Niemcy wyślą personel strzelający _.

Czytaj więcej w Money.pl
Interwencja Rosji. "Wysoce prawdopodobna" Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen oświadczył w Brukseli, że istnieje "wysokie prawdopodobieństwo" interwencji Rosji na Ukrainie.
"Kryzys ukraiński to dla nas lekcja" Sojusz ma już siły szybkiego reagowania (ang. NATO Response Force), ale w ocenia generała Adrian Bradshawa, z-cy dowódcy sił NATO, brakuje sił bojowych o bardzo wysokiej gotowości.
"Nie jesteśmy gotowi na atak Rosji" Raport zaleca wprowadzenie zmian w planach NATO, a w tym ustanowienie stałej obecności wojsk Sojuszu w krajach bałtyckich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)