Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Snowden nabrał wszystkich. Nowe fakty

0
Podziel się:

Były współpracownik służb wywiadowczych USA skłonił swych kolegów w bazie wywiadu na Hawajach, by podali mu swoje dane do logowania i hasła.

Snowden nabrał wszystkich. Nowe fakty
(youtube.com)

W ten sposób uzyskał dostęp do pewnych tajnych materiałów - twierdzą źródła cytowane przez Reutera.

Osoby, które dały Snowdenowi swe dane, zostały usunięte z dotychczas pełnionych stanowisk - podaje Reuters w piątek. Agencja powołuje się na źródła zbliżone do śledztwa prowadzonego w USA w sprawie skutków przekazania przez Snowdena mediom tajnych materiałów.

Snowden mógł skłonić 20-25 kolegów do podania mu swoich danych. Tłumaczył, że są mu one potrzebne jako administratorowi systemu - powiedziało Reuterowi inne źródło. Z doniesień tych wynika, że w bezprecedensowym w historii Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) ujawnieniu tajnych materiałów ważną rolę odegrał brak dostatecznych środków bezpieczeństwa - komentuje agencja.

Prowadzący śledztwo uważają, że Snowdenowi, który pracował na Hawajach jako informatyk w firmie będącej partnerem zewnętrznym NSA, częściowo udało się zatrzeć ślady przejęcia szerokiego zestawu informacji.

Snowden przekazał wybranym dziennikarzom materiały dotyczące działalności amerykańskiego wywiadu, w tym inwigilacji internetu na wielką skalę, przechwytywania danych o milionach połączeń telefonicznych we Francji czy Hiszpanii i wreszcie podsłuchiwania telefonu kanclerz Niemiec Angeli Merkel i liderów 34 innych państw. Władze USA uważają Snowdena za zdrajcę i ścigają go.

Czytaj więcej w Money.pl
Podzielą internet aby uniemożliwić inwigilację? Czy rządy różnych państw zdecydują się na fragmentaryzację sieci w celu ochrony obywateli?
Afera podsłuchowa oddali umowę o handlu? Zrobienie sobie przerwy w negocjacjach handlowych z USA w związku z aferą podsłuchową zalecał podczas ostatniego szczytu UE przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz
Na konflikcie zyskuje Putin. Niemcy podzielone Spór o azyl dla Edwarda Snowdena naraził na szwank stosunki Niemiec z USA.
Szokujące wyznanie Johna Kerry'ego Władze Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy publicznie przyznają, że poszły za daleko w inwigilacji obywateli innych krajów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)