Notowania

malmoe
23.11.2012 13:35

Snajper z Malmoe skazany na dożywocie

Mangs, nazwany przez media snajperem z Malmoe i porównywany z powodu motywów jego działań ze sprawcą masakry w Norwegii Andersem Breivikiem, został uznany za winnego śmierci dwóch osób oraz usiłowania zabójstwa pięciu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bengt Nyman/CC/Flickr)

Szwed Peter Mangs, który w Malmoe strzelał z ukrycia do ludzi wyglądających na obcokrajowców o ciemnej skórze, został skazany przez tamtejszy sąd na karę dożywotniego więzienia.

Mangs, nazwany przez media _ snajperem z Malmoe _ i porównywany z powodu motywów jego działań ze sprawcą masakry w Norwegii Andersem Breivikiem, został uznany za winnego śmierci dwóch osób oraz usiłowania zabójstwa pięciu. Skazano go także za kilka przestępstw mniejszej rangi.

_ - Dokonane przez oskarżonego zbrodnie charakteryzowały się skrajną bezwzględnością i brakiem empatii _ - podkreślił sędzia ogłaszając wyrok. Sąd uwolnił oskarżonego od zarzutu jednego morderstwa.

Mangs nie przyznał się do zabójstw, jedynie do dwóch przypadków zniszczenia mienia. Najprawdopodobniej odwoła się od wyroku - powiedział jego obrońca.

40-letni Mangs został uznany za winnego zabicia w 2009 roku urodzonej w Szwecji kobiety, która siedziała w samochodzie obok przyjaciela - imigranta oraz o zastrzelenie w 2003 roku mężczyzny pochodzenia irańskiego w jego mieszkaniu. Sąd nie znalazł wystarczających dowodów, aby skazać Mangsa za zabójstwo 23-letniego mężczyzny, zastrzelonego na klatce schodowej.

Psychiatrzy stwierdzili, że Mangs jest poczytalny. Prokuratorzy dowodzili, że Mangs ma obsesję na punkcie broni, nienawidzi imigrantów i interesował się Johnem Ausoniusem, który z pobudek rasistowskich terroryzował imigrantów w Sztokholmie na początku lat 90. Ausonius został schwytany po niemal roku poszukiwań i skazany na dożywocie za zabójstwo i dziewięciokrotne usiłowanie zabójstwa.

O działalności Ausoniusa oraz Mangsa pozytywnie wyrażał się podczas swojego procesu Anders Breivik.

Czytaj więcej w Money.pl
Snajper winny. Strzelał do ciemnoskórych Snajpera z Malmoe aresztowano w roku 2010. Do jego ataków dochodziło na przystankach autobusowych, w samochodach; strzelał też przez okna budynków.
Breivik: To byłoby gorsze od śmierci Oskarżenie wniosło o przymusowe skierowanie 33-letniego zamachowca na leczenie psychiatryczne w zamkniętym ośrodku.
ECA - Breivik zażywał to tuż przed masakrą Sprawca masakry w Oslo i na wyspie Utoya zażył nielegalne substancje w nadziei zwiększenia wydolności fizycznej i umysłowej.
Tagi: malmoe, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz