Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polacy w londynie
22.11.2014 17:03

Śmiertelny wypadek w Londynie. 2 ofiary, trwa śledztwo

Na pracujących zwaliła się sofa wraz z ciężką, żeliwną balustradą balkonu, przez który wciągali mebel na pierwsze piętro wiktoriańskiej kamienicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RachelH_/CC/Flickr)

W Londynie toczy się śledztwo w sprawie śmierci dwóch polskich pracowników firmy budowlano-remontowej, która już w przeszłości otrzymywała upomnienia za niebezpieczne metody pracy. Jeden z Polaków zginął na miejscu, a drugi zmarł wczoraj w szpitalu.

Na pracujących zwaliła się sofa wraz z ciężką, żeliwną balustradą balkonu, przez który wciągali mebel na pierwsze piętro wiktoriańskiej kamienicy. Świadkowie mówili, że jeden z pracowników próbował wydobyć ciężko rannego spod balustrady krzycząc, że to jego syn i że jeszcze żyje.

Wypadek miał miejsce podczas transportu mebli w jednej z najbardziej eleganckich dzielnic Londynu, Chelsea. Właścicielowi budynku, wycenianego na 25 milionów funtów, grozi oskarżenie o zaniedbanie jego stanu. Dochodzenie objęło również firmę Martinisation, która na swej stronie internetowej twierdzi, że zatrudnia wyłącznie Polaków z wieloletnim stażem i doświadczeniem nieraz dwóch pokoleń.

Dziennik _ The Daily Telegraph _ dowiedział się, że w 2012 roku firma otrzymała trzy decyzje wstrzymujące prace w związku z jej niebezpiecznymi warunkami. Inspekcje BHP stwierdziły, że firma nie podjęła wszystkich środków, aby zabezpieczyć pracowników przed uderzeniem przez spadające materiały.

Czytaj więcej w Money.pl
Znany brytyjski polityk mówi "nie" imigrantom Na Wyspach kolejna antyimigracyjna wypowiedź. Tym razem ze strony czołowego polityka lewicowej opozycji, która prowadzi w sondażach.
Ponad tysiąc uwięzionych pasażerów. Gdzie? Tysiąc trzystu pasażerów pociągów Eurostar zostało zablokowanych w dwóch składach jadących z Londynu do Paryża i Brukseli.
Polityk UKIP wygrał wybory uzupełniające Według ostatecznych wyników, reprezentujący UKIP Mark Reckless zdobył ponad 42 proc. oddanych głosów.
Tagi: polacy w londynie, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz