Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wypadki drogowe
11.06.2013 16:48

Śmiertelne potrącenie dwojga dzieci. Wkrótce wyrok

25 czerwca bielski sąd rejonowy wysłucha mów końcowych w procesie Karoliny Z., oskarżonej o to, że prowadząc samochód pod wpływem amfetaminy śmiertelnie potrąciła na pasach dwóch małych chłopców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

25 czerwca bielski sąd rejonowy wysłucha mów końcowych w procesie Karoliny Z., oskarżonej o to, że prowadząc samochód pod wpływem amfetaminy śmiertelnie potrąciła na pasach dwóch małych chłopców. Decyzję podjął na dzisiejszej rozprawie sędzia Wojciech Salomon.

Nie jest wykluczone, że tego dnia zapadnie także wyrok. _ - Wszystko będzie zależało od długości wystąpień stron _ - powiedział sędzia. Mowy końcowe miały zostać wygłoszone już we wtorek, ale ojcowie chłopców, którzy występują w roli oskarżycieli posiłkowych, zaapelowali o czas by mogli się przygotować. Jak podkreślili odniosą się m.in. do słów oskarżonej, w których przepraszała rodziny.

Do wypadku doszło jesienią ubiegłego roku w Kozach koło Bielska-Białej. Rozpędzony peugeot uderzył w przechodzących przez jezdnię na pasach dwóch chłopców, którzy wracali ze szkoły. Jeden zginął na miejscu, drugi zmarł po kilku godzinach w szpitalu.

Prokuratura w akcie oskarżenia zarzuciła 21-letniej Karolinie Z. m.in., że znajdując się pod wpływem narkotyku, prowadziła samochód z nadmierną prędkością i nie zachowała szczególnej ostrożności przed przejściem dla pieszych, na które prawidłowo weszło dwóch 10-latków. Gdy chłopcy wchodzili na drogę, samochód był oddalony o ponad 100 metrów. Oskarżona zaczęła hamować dopiero, gdy zobaczyła dzieci tuż przed autem. Uderzyła w dzieci, jadąc z prędkością blisko 100 km na godzinę.

Stężenie amfetaminy w krwi pobranej od oskarżonej po ponad czterech godzinach od wypadku wynosiło 170 ng/ml. Zdaniem biegłych realny wpływ na organizm człowieka ma już stężenie 50 ng/ml. Kobiecie grozi kara do 12 lat więzienia. Od jesieni przebywa w areszcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Odszkodowania za wypadki zwolnione z podatku W ramach tych odszkodowania KGHM zwraca swoim pracownikom koszty leczenia i rehabilitacji.
Jest apelacja od wyroku w sprawie Wałęsy O wniesieniu apelacji poinformowała w piątek Małgorzata Olszewska, prezes płockiego sądu rejonowego.
Oskarżyli ich o produkcję 300 kg amfetaminy Na trop wytwórni policja wpadła po przypadkowej kontroli drogowej dwóch samochodów w grudniu 2010 r. w okolicach Węgrowa.
Tagi: wypadki drogowe, wypadek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz