Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmiertelne pobicie w Austrii. Poszukiwany wpadł w ręce polskiej policji

0
Podziel się:

40-letniego obywatela Serbii zatrzymano w Warszawie - poinformowała dzisiaj Komenda Główna Policji. Serb wpadł, mimo że posługiwał się dwoma fałszywymi paszportami.

Śmiertelne pobicie w Austrii. Poszukiwany wpadł w ręce polskiej policji
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Gdy policjanci weszli do mieszkania na Pradze Północ, gdzie Ahmo B. przebywał razem z kobietą, początkowo oboje przekonywali, że doszło do pomyłki. Mężczyzna pokazał policjantom dokumenty wystawione na obywatela Słowenii. Gdy to nie przekonało funkcjonariuszy, sięgnął po inny paszport, tym razem serbski - za swoim zdjęciem, ale nieprawdziwymi danymi.

Policjanci nie dali się nabrać. _ Dysponowali bowiem bardzo dokładnym rysopisem poszukiwanego, w którym były zawarte charakterystyczne szczegóły jego wyglądu, w tym między innymi tatuaże w widocznych miejscach _ - powiedział PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego KGP.

Jak dodał, podczas przeszukania w mieszkaniu znaleziono narkotyki należące do 40-latka. Ahmo B. został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań. Teraz oczekuje na decyzję sądu ws. wydania Austrii.

40-latek był od lutego 2012 r. poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w związku ze sprawą pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Wszystko wskazywało, że opuścił Austrię i uciekł do Warszawy. Dlatego austriaccy policjanci nawiązali kontakt z Polakami.

Polscy policjanci typowali miejsca w których mógł przebywać oraz sprawdzali osoby, z którymi mógł utrzymywać kontakty. Dzięki temu trafili do mieszkania na Pradze Północ. Zanim wkroczyli do środka, lokal był poddany dyskretnej obserwacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Przemycili ponad 100 kg kokainy i heroiny W Polsce zatrzymano trzynaście osób w tym szefa grupy przestępczej, która przemycała narkotyki do Norwegii.
Przestępcy od narkotyków wolą... Małopolska znajduje się na głównym szlaku przemytu tytoniu. Również w okolicach Krakowa zlikwidowano ostatnio dwie nielegalne fabryki papierosów.
CBŚ znalzało prawie 30 ton narkotyków CBŚ od kilku miesięcy współpracowało z Federalną Policją Belgii. Funkcjonariusze przechwycili w sumie prawie 28 ton narkotyków.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)