Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Śmierć w izbie wytrzeźwień. Znają przyczyny

0
Podziel się:

Wylew krwi do mózgu był powodem śmierci mężczyzny, który kilka dni temu zmarł w Zabrzu - wynika z sekcji zwłok.

Śmierć w izbie wytrzeźwień. Znają przyczyny
(juhansonin / Flickr (CC BY SA 3.0))

Wylew krwi do mózgu był przyczyną śmierci mężczyzny, który kilka dni temu zmarł w izbie wytrzeźwień w Zabrzu - wynika z sekcji zwłok. Prokuratura nadal wyjaśnia, czy pracownicy izby zrobili wszystko, co do nich należało, by nie doszło do tej tragedii.

W dalszym ciągu prokuratorzy badają też okoliczności innego zgonu z zabrzańskiej izbie wytrzeźwień, z sierpnia tego roku.

Blisko tydzień temu policjanci natrafili na mężczyznę leżącego na ulicy; przewieźli go do izby wytrzeźwień. W wydychanym powietrzu miał 3,7 promila alkoholu. W izbie zbadał go lekarz. Rano pracownicy stwierdzili, że nie żyje. Reanimacja nie dała skutku.

_ Sekcja zwłok jednoznacznie wskazuje na chorobowe przyczyny zgonu - wylew krwi do mózgu. Wykluczono jakikolwiek udział osób trzecich _ - powiedziała w środę PAP Joanna Kosińska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Zabrzu.

Wyniki sekcji zwłok nie oznaczają jednak umorzenia śledztwa. Prokuratura w dalszym będzie badała, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków przez pracowników izby wytrzeźwień. Chodzi o ustalenie, czy zachowali się w tej konkretnej sytuacji tak, jak powinni.

Postępowanie zostało wszczęte pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Taką samą podstawę prawną ma śledztwo, dotyczące innego zgonu w zabrzańskiej izby wytrzeźwień, do którego doszło w sierpniu. Zmarły wtedy mężczyzna miał obrażenia wewnętrzne głowy, w tym złamaną kość potyliczną.

Śledczy sprawdzają, czy pracownicy służb medycznych, którzy zetknęli się z tym mężczyzną nie popełnili błędów - czy mogli nie zauważyć, że jest w poważnym stanie i na tej podstawie skierować go do izby wytrzeźwień zamiast do szpitala. W tej sprawie mają wypowiedzieć się biegli - powiedziała Kosińska.

Czytaj więcej w Money.pl
Pijanych kibiców będą trzymać bez jedzenia W takim pokoju można spędzić nawet pół dnia bez jedzenia i picia. To pomysł rządu na Euro 2012.
Kto stoi za śmiercią 17-latka z Krakowa? Do bójki z udziałem kilkunastu osób doszło w nocy z piątku na sobotę.
Pseudokibice wpadli. Odpowiedzą za ustawkę 15 pseudokibiców Zagłębia Sosnowiec i Korony Kielce odpowie za udział w tzw. ustawce sprzed ponad czterech latach.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)