Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmierć niemowlęcia na Mokotowie. Opinia jeszcze we wrześniu

0
Podziel się

Jeszcze we wrześniu mokotowscy prokuratorzy powinni dostać szczegółową opinię biegłych ws. przyczyn śmierci 2-miesięcznej dziewczynki z warszawskiego Mokotowa.

Śmierć niemowlęcia na Mokotowie. Opinia jeszcze we wrześniu
(filo/iStockphoto)
bEgwNmiJ

Jeszcze we wrześniu mokotowscy prokuratorzy powinni dostać szczegółową opinię biegłych ws. przyczyn śmierci 2-miesięcznej dziewczynki z warszawskiego Mokotowa. Jej rodzice usłyszeli zarzuty m.in. znęcania się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Zostali aresztowani.

_ - Podstawą przedstawionych zarzutów były wstępne wyniki sekcji zwłok niemowlęcia, w której uczestniczył prokurator. Pełna opinia powinna być gotowa w ciągu kilku tygodni _ - powiedział w czwartek PAP rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Dariusz Ślepokura.

26 sierpnia br. do mieszkania na Mokotowie została wezwana policja i pogotowie. Rodzice dziewczynki twierdzili, że spali razem z córeczką i rano zauważyli, że się nie rusza. _ - Niemowlę nie wykazywało reakcji, brak było tętna i akcji serca. Reanimacja trwała 45 minut, ale nie przyniosła skutków _ - powiedział prokurator.

bEgwNmiL

Lekarz stwierdził wstępnie, że przyczyną śmierci dziewczynki mógł być wypadek - przyduszenie przez położenie się na nie jednego z rodziców, ale nie wykluczył też innego powodu.

Podczas sekcji zwłok okazało się, że niemowlę było niedożywione, miało złamane żebra i uraz głowy, który mógł być powodem jego śmierci.

_ - Rodzice dziecka - Ewa M. i Marek K. zostali zatrzymani. Przedstawiono im zarzuty znęcania się fizycznego nad córką ze szczególnym okrucieństwem: bicia jej, w wyniku czego miała złamane trzy żebra i obrażenia głowy z krwiakiem podtwardówkowym oraz głodzenia _ - dodał Ślepokura.

Sąd zdecydował o aresztowaniu pary w związku z grożącą im wysoką karą i obawą mataczenia. _ - Na pewno zapadnie decyzja o skierowaniu ich na jednorazową obserwację psychiatryczną. Od jej wyników zależeć będzie czy obserwacja ta będzie kontynuowana i jak długo _ - powiedział Ślepokura.

bEgwNmiR
Czytaj więcej w Money.pl
Ważny wyrok w sprawie śmierci dziecka Rodzice dziecka, które na skutek wypadku przyszło na świat martwe, mogą żądać od sprawcy wypadku zadośćuczynienia za krzywdę.
Bulwersująca śmierć dziecka. Ważna opinia Ciało chłopca znalezione w wersalce w jednym z mieszkań w Morągu to zwłoki dziecka aresztowanej w tej sprawie Magdaleny R.
32 lata śledztwa i wniosek. Dingo zabił dziecko Australijski koroner ostatecznie zamknął sprawę tajemniczego zniknięcia dziecka w 1980 roku.
bEgwNmjm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)