Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Śmierć księżnej Diany. Policja bada nowe informacje

0
Podziel się

Gdyby nowe zeznania okazały się wiarygodne, wsparłyby teorię, że księżna została zamordowana.

Śmierć księżnej Diany. Policja bada nowe informacje
(PAP/EPA/FEHIM DEMIR)
bEqnyYmt

31 sierpnia 1997 samochód Diany uderzył w filar tunelu w Paryżu. Oprócz księżnej zginął też jej narzeczony Dodi al Fayed. Przyczyną tragedii miały być nadmierna prędkość pojazdu i alkohol we krwi kierowcy.

Jednak według Sky News, pojawiły się nowe relacje sugerujące, że księżna Walii wraz z narzeczonym została zabita przez brytyjskiego żołnierza. Tak zeznać mieli jego byli teściowie. Poszlaką ma być także wpis z dziennika Diany.

Policja nie chce zdradzić źródła nowych informacji. Scotland Yard będzie je jednak dokładnie badał, a także oceniał ich _ przydatność i wiarygodność _. Funkcjonariusze policji zaznaczyli jednocześnie, że nie jest to ponowne śledztwo w sprawie śmierci pary. W oświadczeniu Scotland Yard informuje, że doniesienia zbadają funkcjonariusze zajmujący się specjalnymi przestępstwami kryminalnymi. Sprawy nie komentują ani ministerstwo obrony, ani dwór królewski.

bEqnyYmv

Oprócz głównego śledztwa, na Wyspach prowadzono przez dziewięć lat dochodzenie poświęcone specjalnie teoriom spiskowym narosłym wokół śmierci Diany. Śledztwo uznało te podejrzenia za bezpodstawne.

Czytaj więcej w Money.pl
Spór o Gibraltar coraz ostrzejszy. Hiszpania... Takie oświadczenie wydało hiszpańskie MSZ, reagując na zapowiedź Wielkiej Brytanii podjęcia działań prawnych wobec Madrytu. Do Gibraltaru pojadą wysłannicy Komisji Europejskiej.
11 procent Brytyjczyków ledwo stać na prąd Aż 11 procent Brytyjczyków ledwo stać na to, by zapłacić rachunki za prąd.
Rekordowe spadki płac w Wielkiej Brytanii Od połowy 2010 r. średnie godzinowe stawki płac spadły tu o 5,5 proc., przy uwzględnieniu inflacji.
bEqnyYmW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)