Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmierć księżnej Diany. Policja bada nowe informacje

0
Podziel się:

Brytyjska policja ogłosiła, że bada nowe informacje dotyczące
śmierci księżnej Walii w Paryżu.

Śmierć księżnej Diany. Policja bada nowe informacje
(PAP/EPA)
bEEMZtMB

Brytyjska policja ogłosiła, że bada nowe informacje dotyczące śmierci księżnej Walii Diany w wypadku samochodowym w Paryżu w 1997 roku.

W swym komunikacie policja podała, że chodzi o otrzymane niedawno informacje na temat śmierci Diany i jej przyjaciela milionera Dodiego Al-Fayeda. Policja bada _ wagę i wiarygodność tych doniesień _.

_ Nie chodzi o ponowne otwarcie dochodzenia _ - zaznaczył Scotland Yard bez ujawnienia dalszych szczegółów. Rzecznik policji powiedział, że nie zostanie podane źródło nowych informacji. Jak informuje telewizja Sky News, nowe doniesienia trafiły do brytyjskich funkcjonariuszy za pośrednictwem źródeł wojskowych.

bEEMZtMD

Według Sky News, która powołuje się na swoje źródła, policjanci sprawdzą wiarygodność doniesień, z których ma wynikać, że Diana, Al Fayed i kierowca zostali zabici przez _ członka brytyjskiej armii _.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ (CNN, ang):

Diana, wówczas już rozwiedziona z brytyjskim następca tronu księciem Walii Karolem, i Dodi Al-Fayed zginęli w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku w paryskim tunelu nieopodal Sekwany. Samochód wiozący parę uciekał przed fotoreporterami. Księżna miała 36 lat.

bEEMZtMJ

W 2008 roku ława przysięgłych w Londynie orzekła, po niemal sześciu miesiącach pracy i przesłuchaniu ponad 250 świadków z całego świata, że śmierć Diany i jej przyjaciela była zawiniona wybitnie nieostrożną jazdą kierowcy Henri Paula i fotoreporterów-paparazzich ścigających jej limuzynę w paryskim tunelu. Uznała, że do śmierci przyczyniło się też to, że szofer Paul był pod wpływem alkoholu, a jadący nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Brytyjczycy chcą, by kraj pozostał monarchią 66 proc. Brytyjczyków ankietowanych przez ośrodek ComRes sądzi, że dla ich ojczyzny będzie lepiej, aby pozostała monarchią.
Przez tą traumę będzie królową do śmierci? Abdykacja królowej Holandii Beatrix pobudziła dyskusję nad perspektywami zmiany na tronie brytyjskim.
bEEMZtNe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)