Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Śmierć kibica. Jest akt oskarżenia przeciwko policjantowi

0
Podziel się:

Według prokuratury funkcjonariusz przyczynił się do śmierci kibica w październiku ubiegłego roku. 23-latek zginął w Zielonej Górze po potrąceniu przez nieoznakowany radiowóz.

Śmierć kibica. Jest akt oskarżenia przeciwko policjantowi
(Rafalolechowski/Dreamstime)
bFfCdhkl

Według prokuratury funkcjonariusz przyczynił się do śmierci kibica w październiku ubiegłego roku. 23-latek zginął w Zielonej Górze po potrąceniu przez nieoznakowany radiowóz. Akt oskarżenia skierowano już do sądu.

Do potrącenia doszło w nocy z 2 na 3 października 2011 roku. Po śmierci młodego człowieka w Zielonej Grze doszło do starć kilkuset kibiców z policją. Tej nocy świętowali oni zdobycie mistrzostwa Polski przez żużlowców Falubazu Zielona Góra.

Świebodzińscy prokuratorzy ustalili, że przyczyną wypadku było postępowanie pieszego, który przebiegając przez jezdnię w miejscu niedozwolonym nienależycie obserwował pas drogi i innych uczestników ruchu. Takim zachowaniem młody człowiek rażąco naruszył zasady bezpieczeństwa obowiązujące w ruchu drogowym, a ponadto był nietrzeźwy. Według prokuratury mimo to policjant także przyczynił się do zaistnienia wypadku.

bFfCdhkn

Zdaniem śledczych naruszył on zasady bezpieczeństwa nie zachowując szczególnej ostrożności i zasady ograniczonego zaufania ze względu na przemieszczające się liczne grupy osób, jechał zbyt szybko w określonych warunkach.

_ - Nie zachował bezpiecznej prędkości pojazdu oraz wbrew oczywistej możliwości i obowiązkowi nie dostrzegł przebiegającego przez jezdnię mężczyzny, nie wykonał skutecznie możliwego manewru hamowania i uderzył go lewym przednim słupkiem i przednią szybą pojazdu, co doprowadziło do śmierci 23-latka _ - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Grze Grzegorz Szklarz.

Zgodnie z przedstawionym zarzutem nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, funkcjonariuszowi policji grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat więzienia. Oskarżony służy w policji od sześciu lat. Po wypadku przez kilka miesięcy był na zwolnieniu lekarskim, był także pod opieką psychologa.

Czytaj więcej w Money.pl Money.pl
Polska policja za słaba? Będą nas wspierać Podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej polska policja nie będzie sama. Z pomocą przyjadą nam sąsiedzi.
Dramat na drodze. Autobus z dziećmi taranuje... Autobus wiozący dzieci staranował dwa samochody osobowe. Wjechał na auta, których kierowcy oczekiwali przed sygnalizacją świetlną.
Dziś mecz. Na kogo stawia były prezes PZPN? W finale Euro 2012 spotkają się drużyny Włoch i Hiszpanii. Były prezes PZPN Michał Listkiewicz przewiduje wygraną Azzurri.
bFfCdhkO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)