Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w rosji
11.05.2011 15:45

"Śmierć bin Ladena ma wpływ na bezpieczeństwo Rosji"

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że zlikwidowanie Osamy bin Ladena ma bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa w kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że zlikwidowanie Osamy bin Ladena _ ma bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa _ w kraju, gdyż Al-Kaida nie przestaje kierować do Rosji swych wysłanników.

- _ Likwidacja wszelkich terrorystów, w tym takiego szczebla, jak zabity niedawno bin Laden, ma bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa na terenie naszego kraju _ - oświadczył Miedwiediew na naradzie w sprawie bezpieczeństwa.

- _ Nie jest tajemnicą, że sieć terrorystyczna Al-Kaida regularnie przysyłała i wciąż przysyła na teren naszego państwa swych emisariuszy _ - powiedział Miedwiediew, dodając, że rosyjskie siły specjalne regularnie rozprawiają się z tymi wysłannikami.

Rosja zwalcza radykalne ruchy na Kaukazie Północnym, gdzie niemal codziennie dochodzi do aktów terroru. Utrzymuje, że terroryści powiązani z Al-Kaidąstoją za zamachami w tym rejonie i w centrum Rosji.

Kreml wyraził zadowolenie po śmierci bin Ladena, nazywając jego zabicie _ poważnym sukcesem USA w walce z międzynarodowym terroryzmem _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t138547.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nie;zyje;przywodca;al-kaidy;radosc;w;cieniu;obaw,169,0,822185.html) Nie żyje przywódca Al-Kaidy. Radość w cieniu obaw Barack Obama zebrał gratulacje od całego świata. Al-Kaida grozi jednak odwetem. Może mieć bombę atomową w Europie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t47504.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;ma;bombe;atomowa;w;europie,83,0,822099.html) Al-Kaida ma bombę atomową w Europie? Wskazują na to zeznania islamskich terrorystów pozostających w amerykańskiej niewoli, ujawnione przez Wikileaks.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;wszyscy;odczuwamy;ulge,14,0,822030.html) Tusk: "Wszyscy odczuwamy ulgę" Premier uważa, że śmierć Osamy bin Ladena jest ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy w swoich działaniach chcieliby posługiwać się terroryzmem. Z kolei Bronisław Komorowski uważa, że świat jest teraz trochę bardziej bezpieczny.
Tagi: terroryzm w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz