Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
struzik
10.11.2014 15:41

Śmierć Jakuba Struzika. Prokuratura wszczyna śledztwo

Chodzi o wyjaśnienie, czy nikt nie namawiał go i nie doprowadził do targnięcia się na życie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

Prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika, syna marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z PSL - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak.

Nowak powiedział, że jeszcze dziś zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Zaznaczył, że inne decyzje i informacje o wynikach postępowania będą znane w środę.

_ - 8 listopada wieczorem doszło do zdarzenia, które według wstępnej oceny było samobójstwem - targnięciem się na własne życie Jakuba Struzika przez skok z wysokości _ - powiedział prokurator.

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów prowadzi śledztwo, by wyjaśnić, czy nikt nie namawiał go i nie doprowadził do targnięcia się na życie. _ To kwalifikacja robocza, kodeksowa i standardowa przy samobójstwach _ - podkreślił.

_ - Podstawowym powodem tego postępowania jest potwierdzenie, że to było samobójstwo, oraz sprawdzenie tego, czy pomocą lub namową nie doprowadził do tego samobójstwa _ - sprecyzował rzecznik.

Marszałek Struzik o śmierci syna poinformował na Facebooku. _ Kochałem mojego jedynego Syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny _ - napisał. Jakub miał 28 lat.

Zapowiedział też, że przez najbliższe dni nie będzie prowadził kampanii wyborczej.

Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 roku i kandyduje do sejmiku w zbliżających się wyborach, jest liderem listy PSL z okręgu Płock - Ciechanów - Żyrardów.

Czytaj więcej w Money.pl
Odcinają się od "smoleńskich" naukowców Władze uczelni nie chcą, aby AGH było identyfikowane z osobą profesora Piotra Witakowskiego.
Sprawa Froga. Będą dwa postępowania Przesłanie zebranych materiałów ma na celu wszczęcie dwóch odrębnych postępowań o wykroczenia i nie kończy śledztwa prowadzonego przez płocką prokuraturę okręgową.
Tagi: struzik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz