Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Służby specjalne w rękach Cichockiego. Bezprawnie?

0
Podziel się:

Według Prawa i Sprawiedliwości, premier przekazał szefowi MSWiA nadzór nad wszystkimi służbami specjalnymi i tym samym złamał prawo.

Służby specjalne w rękach Cichockiego. Bezprawnie?
(STANISLAW KOWALCZUK/</br>East News)

Według Prawa i Sprawiedliwości, premier przekazał szefowi MSW nadzór nad wszystkimi służbami specjalnymi i tym samym złamał prawo.

Aktem sprzecznym z ustawami: o Agencji Bezpieczeństwa i Agencji Wywiadu, o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz o CBA, jest według PiS rozporządzenie wydane przez premiera 24 listopada.

Zdaniem posłów PiS z komisji służb specjalnych, Beaty Mazurek i Marka Opioły, premier przekazał w nim Jackowi Cichockiemu wszystkie swoje ustawowe kompetecje związane ze służbami, z wyjątkiem powoływania i odwoływania ich szefów.

Beata Mazurek powiedziała, że PiS przygotowuje wniosek do Trbynału Konstytucyjnego. Z kolei poseł Marek Opioła uważa, że minister Cichocki stał się obecnie _ megakoordynatorem _ służb specjalnych:

Posłowie powołali się na artykuł 149 Konstytucji, zgodnie z którym ministrowie kierują działami administracji rządowej lub wypełniają zadania wyznaczone im przez premiera. Zakres tych działań określają ustawy.

Oznacza to według PiS, że jeśli ustawa powierza tylko premierowi jakieś kompetencje, to nie może on ich odrzucić w drodze rozporządzenia, tak jak zrobił to w przypadku służb specjalnych.

Czytaj więcej o służbach specjalnych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/t89267.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ograniczmy;dostep;sluzb;do;billingow,49,0,865841.html) "Ograniczmy dostęp służb do billingów" Sekretarz rządowego Kolegium do spraw Służb Specjalnych Jacek Cichocki postuluje skrócenie z dwóch lat do roku czasu przechowywania danych telekomunikacyjnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/podsluchy;do;kontroli;jest;podpis,128,0,786304.html) Podsłuchy do kontroli. Jest podpis Bronisław Komorowski podpisał nowelizację Kodeksu postępowania karnego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t117064.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sluzby;specjalne;wola;nazwiska;od;bilingow,32,0,768800.html) Służby specjalne wolą nazwiska od bilingów Tylko w 2009 roku uprawnione instytucje wystosowały ponad milion zapytań do operatorów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)