Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Służby specjalne: islamiści mogą planować zamach w Norwegii

0
Podziel się:

Rząd wprowadza nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Służby specjalne: islamiści mogą planować zamach w Norwegii
(Egil Fujikawa Nes/Flickr)

Islamistyczni bojownicy, którzy walczyli w Syrii, mogą planować zamach w Norwegii - poinformowała w czwartek Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (PST). W związku z zagrożeniem terrorystycznym wprowadzono w Norwegii nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

PST _ otrzymała ostatnio wiarygodne informacje, z których wynika, że grupa mająca powiązania z radykalnymi islamistami z Syrii może planować akt terroru w Norwegii _ - powiedziała szefowa Agencji Benedicte Bjoernland. Dodała, że informacje o zamachu, do którego może dojść w ciągu kilku dni, pochodzą od _ zagranicznego partnera _.

_ Nie wiemy jak, kiedy i w jaki sposób _ chcą oni przeprowadzić atak - powiedziała Bjoernland.

Władze poinformowały o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa i rozmieszczeniu dodatkowych policjantów na dworcach i lotniskach. Funkcjonariuszom nakazano powrót z urlopów.

W swoim corocznym raporcie zaprezentowanym na początku roku PST oceniła, że poziom zagrożenia terrorystycznego w Norwegii wzrósł z powodu konfliktu w Syrii.

Według norweskich służb specjalnych w walkach z reżimem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada bierze lub brało udział co najmniej 40-50 ludzi mających powiązania z Norwegią. Połowa wróciła już do kraju.

Pod koniec maja poinformowano o aresztowaniu trzech mężczyzn podejrzanych o zamiar wsparcia ugrupowania islamistycznego w Syrii lub przyłączenia się do tej grupy.

Czytaj więcej w Money.pl
Norwegia nie zastąpi Rosji w dostawie gazu Statoil jest jednak gotowa zwiększyć dostawy w krótkim terminie.
Dżihadyści zamordowali irackiego generała Nadzorujący operację zbrojną dowódca 6. dywizji, generał Nadżim Abdullah Ali został zabity koło wioski Karma.
Islamistom uciekło ponad 60 zakładniczek Porywacze nadal przetrzymują ponad 200 uczennic, głównie chrześcijanek, uprowadzonych w miejscowości Chibok, także w stanie Borno. Ich los jest nieznany.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)