Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba celna
30.07.2013 16:25

Służba celna w Polsce. Celnik zawieszony po incydencie w agecji towarzyskiej

Celnik odwiedził agencję towarzyską w pobliżu Rzeszowa. Jej pracownik zauważył, że trzyma w dłoni pistolet i wezwał ochronę. Mężczyzna miał 2,45 promila alkoholu we krwi, został zatrzymany do wytrzeźwienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

43-letni celnik z Izby Celnej w Przemyślu został zawieszony w służbie po incydencie w agencji towarzyskiej. Pokazywał tam broń, którą później oddał interweniującym pracownikom ochrony - poinformowała dziś rzeczniczka przemyskiej IC Edyta Chabowska.

_ Funkcjonariusz przebywał wtedy na urlopie i miał przy sobie prywatną broń _ - zaznaczyła. W sobotę rano celnik odwiedził agencję towarzyską w pobliżu Rzeszowa. Jej pracownik zauważył, że trzyma w dłoni pistolet i wezwał ochronę. Na jej żądanie celnik oddał broń, potem ochroniarze wezwali policję. Mężczyzna miał 2,45 promila alkoholu we krwi, został zatrzymany do wytrzeźwienia.

_ Prowadzimy sprawę o wykroczenie. Zatrzymany złamał przepisy ustawy o broni i amunicji, która zakazuje m.in. noszenia broni, jeśli jest się pod wpływem alkoholu. Najprawdopodobniej straci pozwolenie na jej posiadanie _ - powiedział rzecznik podkarpackiej policji Paweł Międlar.

Policja zamierza również zebrane w trakcie postępowania materiały przekazać prokuraturze do oceny karno-procesowej. Rzeczniczka przemyskiej IC podkreśliła, że _ kierownictwo Izby Celnej w Przemyślu wyraża zaniepokojenie z powodu tej sytuacji _.

_ Z uwagi na niegodne i nieetyczne zachowanie funkcjonariusza, a także szeroko rozumiane działania prewencyjne w służbie, Izba Celna w Przemyślu dokładnie analizuje wszelkie okoliczności tego zdarzenia i wyciąga wobec tego funkcjonariusza najdalej idące konsekwencje służbowe _ - zaznaczyła.

Celnik stracił już stanowisko kierownika rzeszowskiej grupy mobilnej Służby Celnej. Został też zawieszony w czynnościach służbowych i wszczęto wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

_ W szeregach Służby Celnej nie ma i nie będzie tolerancji dla niegodnych i nieetycznych zachowań funkcjonariuszy, nawet jeśli nie mają one związku z pełnioną służbą _ - zaznaczyła Chabowska.

Czytaj więcej w Money.pl
Nielegalne posiadanie broni. Policja znalazła duży arsenał Prokuratura postawiła zarzuty 26-letniemu Michałowi D., u którego w domu w Świdniku znaleziono arsenał, prawdopodobnie głównie z czasów II wojny światowej.
Strzelanina w USA. Cztery osoby ranne Uzbrojony w strzelbę mężczyzna otworzył ogień na parkingu w mieście Greenville. Sprawca został ujęty przez policję.
Władza będzie mogła strzelać do obywateli? Sam fakt posiadania broni palnej wzmacnia psychicznie funkcjonariuszy i studzi zapędy osób potencjalnie niebezpiecznych.
Tagi: służba celna, celnik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz