Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Służący premiera Izraela oskarża o mobbing

0
Podziel się:

Twierdzi, że żona Benjamina Netanjahu, Sara, gnębiła jego i innych pracowników domu w Jerozolimie.

Służący premiera Izraela oskarża o mobbing
(Tallicfan20 / domena publiczna)

Afera obyczajowa z udziałem żony premiera Izraela. Były służący domu państwa Netanjahu domaga się miliona szekli odszkodowania za mobbing. Twierdzi, że żona Benjamina Netanjahu, Sara, gnębiła jego i innych pracowników domu w Jerozolimie.

Meni Naftali jest Żydem z Maroka i pracował w rezydencji premiera Izraela przez półtora roku do listopada 2012 roku. Twierdzi, że żona izraelskiego premiera kazała służbie trzy razy dziennie zmieniać ubrania i brać prysznic przez każdym wejściem do sypialni państwa Netanjahu.

Mężczyzna zeznał w sądzie, że Sara Netanjahu zrobiła jednej ze służących awanturę, gdy ta przez pomyłkę niekoszernie spakowała jajka do jednej torby. Żona premiera miała też krzyczeć na Marokańczyka, gdy zobaczyła więdnące kwiaty w wazonie, mówiąc, że _ to nie zdarzyłoby się w Pałacu Elizejskim _, a także zadzwonić do mężczyzny w środku nocy, by udzielić mu reprymendy, że kupił mleko w folii, a nie w kartonie. Żona Benjamina Netanjahu miała też pretensje do służby, że ta kupuje zbyt dużo jedzenia, a przez to jej mąż wygląda za grubo na zdjęciach. Były służący twierdzi też, że gdy złożył wymówienie z pracy, Sara Netanjahu podarła je, krzycząc, że jej mąż ma teraz na głowie kryzys w stosunkach z Iranem.

Rzecznik izraelskiego premiera oświadczył, że zeznania Marokańczyka to kłamstwo, a mężczyzna chce wyciągnąć z budżetu państwa pieniądze, oczerniając Benjamina Netanjahu i jego żonę.

Meni Naftali w marcu złożył w sądzie pozew o mobbing. Chce otrzymać w ramach odszkodowania milion szekli czyli około 250 tysięcy dolarów. Sprawa wyszła jednak na jaw dopiero w ostatnich dniach, gdy mężczyzna złożył w sądzie zeznania.

Czytaj więcej w Money.pl
Izraelczycy mniej ufają swojemu premierowi Jeszcze dwa tygodnie temu w podobnym badaniu premier uzyskał 63 proc. pozytywnych ocen.
Netanjahu: _ Izrael nie wróci do rozmów _ Mediatorem w rozmowach jest Egipt.
Izrael wini Hamas. _ Wyczerpaliśmy wszystkie opcje. Sytuacja nie do zniesienia _ Międzynarodowa krytyka jest nieunikniona - mówi Benjamin Netanjahu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)