Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory samorządowe 2014
08.10.2014 15:57

"Słuchać Polaków, zmieniać Polskę" - nowe hasło PiS

- Celem PiS jest Polska, jej rozwój i bezpieczeństwo, bezpieczeństwo Polaków, przyszłość Polski - zapewnia Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Hasło odwołuje się do potrzeby prawdziwej demokracji i potrzeby służby, bez której nie ma dobrej władzy - podkreślił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

_ - Celem PiS jest Polska, jej rozwój i bezpieczeństwo, bezpieczeństwo Polaków, przyszłość Polski _ - zapewniał prezes PiS na konferencji prasowej.

Jak mówił, podczas podróży po Polsce można zorientować się, że Polacy _ nie oczekują cudów _. _ - Oczekują, że to wszystko co działa źle, kładzie się cieniem na codziennym życiu zostało naprawione _ - mówił Kaczyński. Dlatego - według niego - _ trzeba podjąć działania przede wszystkim w tych segmentach życia publicznego, które są najbardziej bezpośrednio związane z codziennym losem. _

_ _

Prezes PiS przekonywał, że trzeba pamiętać m.in. o takich sprawach jak praca, bo Polacy chcą pracować, chcą przyzwoicie zarabiać, nie chcą wyjeżdżać i chcą mieć szansę na miejscu.

Inną problemem do załatwienia - zdaniem Kaczyńskiego - jest polityka prorodzinna, która _ będzie pozwalała, by rodziny były zakładane, by miały mieszkania, mogły mieć dzieci i by uzyskiwały odpowiednie wsparcie ze strony państwa _. Ponadto - w ocenie lidera PiS - naprawy wymaga służba zdrowia. - _ Te kwestie znajdują się w naszych zobowiązaniach i podjęliśmy je w naszym programie _ - zapewniał Kaczyński.

By te problemy mogły być załatwione - mówił szef PiS - _ w Polsce musi funkcjonować sprawne państwo _. A obecnie - zdaniem Kaczyńskiego - _ państwo nie działa _.

By podjąć te zadania - przekonywał lider PiS - niezbędna jest też _ zdolność do przeciwstawiania się tym, którzy zdobyli dzisiaj w Polsce mocną pozycję, różnymi metodami i w ich interesie jest podtrzymywanie obecnego modelu rozwoju, który nie jest w stanie zaspokoić polskich interesów _.

_ - My tego rodzaju zdolność mamy. Wymagamy tego także od naszych kandydatów w wyborach samorządowych. Nie chcemy ludzi, którzy będą musieli służyć komukolwiek innemu poza obywatelami _ - zapewniał Kaczyński.

_ - Ta cecha jest podstawą mocnego przeświadczenia, że jesteśmy w stanie zmienić Polskę, zaczynając od samorządów, skończywszy na życiu publicznym na najwyższym szczeblu _ - powiedział prezes PiS.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w PiS. Teraz prezes zatwierdza, kto rozmawia z mediami - _ Ustaliliśmy reguły, które pozwolą nam jeszcze bardziej punktować PO i przedstawiać nasz program i zamierzenia _ - powiedział rzecznik PiS Adam Hofman.
Blogerzy i sportowcy wystartują w wyborach Wybory samorządowe odbędą się 16 listopada. Wybierzemy w nich blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Oto kandydatka PO na prezydenta Krakowa Jej najpoważniejszym kontrkandydatem będzie urzędujący prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
Tagi: wybory samorządowe 2014, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz